Příprava karvinských házenkářů na pokračování extraligové sezony odstartovala už minulý týden prvními tréninky, proti Angole jim začal i malý blok přípravných zápasů.

Reprezentanti africké země předvedli v Karviné dynamičnost, rychlost a mrštnost, baníkovci je ale i přesto zdolali 32:30.

„Pro nás to byl typický přípravný zápas, dlouho jsme nedrželi balon v ruce, takže těch technických chyb bylo hodně, navíc jsme nebyli kompletní,“ připomněl trenér baníkovců Marek Michalisko absence Monczky, Soláka a Marjanoviče, který je doma v Srbsku, kde tráví pravoslavné Vánoce.

„Dneska to bylo spíš ubojované vítězství, ale na začátek ledna jsme viděli hodně kvalitní přípravu. Protočili se další gólmani, zahráli si všichni a hrálo se nahoru dolů. Angolané byli dost běhaví, je to atletický soupeř, který pravidelně hrává na mistrovství světa,“ podotkl Michalisko.

Stojanovič skončil, přišel Čosik

V karvinském táboře jsou na začátku ledna změny. Předně skončil Ivan Stojanovič. „Neměl potřebnou minutáž, asi si sám představoval něco jiného, to my ale také. Domluvili jsme se s ním na rozvázání kontraktu,“ objasnil Michalisko, který po půlroce přivítal v kádru zpět Jiřího Užka. „Jirka se vrací po půlroční pauze, kdy se věnoval práci. Mezitím byl na hostování v MHK Karviná. Počítáme s ním na místo Marka Drzyzgy, který bude ze zdravotních důvodů pauzírovat,“ přiblížil Michalisko.

Novou tváří v týmu by měl být Ukrajinec Roman Čosik, který sice přišel z Ukrajiny, ale do loňského léta působil v Novém Veselí, takže českou extraligu zná. „Ještě se u nás musí zorientovat, ale je to hráč s velkým přehledem, chytrý hráč, jako dělaný pro naši hru sedm na šest. Myslím, že na testech uspěje,“ představil trenér Baníku ukrajinského univerzála, který může hrát všechny tři posty spojek.

Baníkovci nyní odjíždějí do Pobaltí, kde se utkají s Gdaňskem a Gdyní. „Čekají nás dva soupeři z polské nejvyšší soutěže a to bude prakticky generálka na finálové dvojutkání Českého poháru s Duklou,“ připomněl Marek Michalisko blížící se první vrchol sezony.

Finále se hraje na dvě utkání, už 15. ledna v Praze, odveta je na programu 22. ledna v Karviné.

Baník Karviná – Angola 32:30 (16:16)

Sled: 4:0, 4:5, 5:8, 8:10, 11:13, 15:15, 18:18, 21:19, 23:24, 27:27, 29:30. Rozhodčí: Paululik, Pluhař. Sedmičky: 3/2:4/3. Vyloučení: 2:2. Diváci: 648.

Karviná: Mokroš, Tabara – Chudoba 12/1, Brůna 4, Zbránek 7, Nedoma 2, Piatek 1, Jan Užek 3/1, Jiří Užek 1, Nantl 2, Plaček, Čosik.

Nejvíce branek Angoly: Pestana 7, Ferreira 5/2, Teka 4, Nascimento 4/1.