Děravá obrana a neschopnost v útoku vyvrcholily v sobotu v dokonalý zmar v zápase proti Spartě, na jehož konci byl nezadržitelný pád mezi prvoligové účastníky. Torpedu se ani ve druhé sérii play down nepodařilo vyhrát byť jen jediný zápas a tak rychle končí.

„Bylo vidět, že máme obrovský problém dát gól. Než vstřelíme branku, tak se na ni pořádně nadřeme a potřebujeme k tomu hodně šancí. Kluci ze Sparty šli na naši bránu přímočaře. Naše hra byla dobrá, mezi týmy nebyl zase tak obrovský herní rozdíl, ale hosté byli přece jenom produktivnější," uznal trenér domácích Jan Holovka.

Jeho tým zkoušel stejně jako proti Bohemce v předchozí sérii za nepříznivého stavu hru bez brankáře, ale vymazat čtyřgólové manko se mu nepovedlo. „Sobotní zápas byl hodně o psychice a někteří kluci to prostě nezvládli. Sparta byla hladovější po vítězství, chtěla hrát a šla si za vítězstvím. U nás nastoupila letargie a hráči mi připadali v průběhu utkání už tak nějak smíření s neúspěchem," dodal kouč domácích.

Jeho svěřence nahradí v nejvyšší soutěži Kladno, Spartu čeká ještě baráž s Pardubicemi. Torpedo Havířov od svého vstupu do nejvyšší soutěže v roce 1996 sestoupilo teprve podruhé. S extraligou se loučilo v roce 2010 a hned po roce v první lize se vrátilo mezi elitu. Kladno se vrací po dvou letech a naváže v extralize na premiérovou sezonu 2010/11.

Torpedo Havířov – Sparta Praha 1:7 (0:1, 0:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 48. Jurčík (Juhaňák) – 12. Vrána (Šimůnek), 24. Perušič (Linhart), 24. Šnajdr (Dvořák), 49. Rodina (Němeček), 49. Dvořák (Šnajdr), 59. Duchek (Šimůnek), 60. Šnajdr (Perušič). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 185. Konečný stav série: 0:3.