Akce proběhne ve středu 19. června v karvinském parku B. Němcové se startem v 18 hodin od letního kina, kdy přesně v jeden okamžik oslaví společně 80 tisíc běžců na osmdesáti místech po celé České republice mezinárodní Olympijský den. Všichni, kteří se chtějí do akce zapojit, se mohou už nyní přihlásit na www.olympijskybeh.cz.

Ač se bude běhat na osmdesáti místech v celém Česku, budou mít závody jedno společně – a to start z éteru Českého rozhlasu Radiožurnál. Všechny běhy se konají jako oslava celosvětového Olympijského dne, tedy výročí založení Mezinárodního olympijského výboru. Do Česka přinesl myšlenku Olympijských běhů už v roce 1987 legendární běžec Emil Zátopek.

Olympijský běh proběhne v červnu v Karviné.Zdroj: AO Jäkl Karviná

„Motto akce je, že by se každý měl pohnout a jít si zasportovat. A kdy jindy než právě v den, kdy oslavujeme olympismus, sport a zdravý pohyb?“ říká Petr Graclík, generální sekretář Českého olympijského výboru. „Akce je letos o to významnější, že si připomínáme kromě 125 let založení Mezinárodního olympijského výboru také 120 let od počátků Českého olympijského výboru,“ doplňuje.

Odvoz první várky nebezpečného odpadu z nelegálního skladu ve Starém Městě.
Z nelegálního skladu zmizela první várka nebezpečného odpadu
Ředitelství OKD. Důl Darkov v Karviné.
Nadace OKD podpoří veřejný neziskový sektor více než 8 miliony korun