V Karviné se hraje od čtvrtku do neděle ve víceúčelové hale STaRS.

Ředitel turnaje Radim Slíva přivítal početné výpravy asijských zemí včetně Japonska, Thajska či Indie, Evropany a samozřejmě českou špičku.

„Máme tady dvě stovky hráčů z třiatřiceti zemí. Bohužel Filipínci nakonec nepřijeli kvůli zrušenému turnaji v Polsku, který měl na ten náš navazovat. Ale i tak se určitě bude na co dívat. Je to sportovně mnohem vyšší kvalita, než jakou jsme mohli nabídnout loni,“ poznamenal Slíva a zmínil fakt, že největší badmintonový turnaj na území celé severní Moravy v její historii se letos koná u příležitosti 750 let města Karviné.

„Já osobně si od toho v první řadě slibuji nádhernou prezentaci města Karviné. Všichni ti zahraniční hráči a jejich doprovod uvidí, jak hezkým městem Karviná je. To jim chceme umožnit,“ dodal. 

Ludík se těší na diváky

Nejvýše nasazeným českým hráčem je Milan Ludík. „Není to poprvé, co jsem v Karviné. Je to už popáté a pokaždé jsem tady byl spokojen. Těším se na diváckou atmosféru, která je v Karviné vždy vynikající,“ pravil pátý nasazený hráč turnaje.

Organizátoři podle něj vždy dělají maximum pro to, aby vyšli hráčům vstříc. „Cítím se tady pokaždé výborně. Letos se hraje ještě o jednu kategorii výš než loni, takže úroveň bude špičková. Doufám, že nezklamu a budu moci předvést maximální výkon,“ přál by si Ludík.

Spoustu svých soupeřů zná. „Potkáváme se na turnajích po světě, někteří jsou mí dobří kamarádi. Čekám dost vyrovnané a zajímavé boje. V turnaji je spousta výborných jmen, bude to náročný turnaj,“ věští před pátečním úvodním kolem.