Konání závodu strojů Jawa o kubatuře do 50 ccm bylo ohroženo. Pořadatelé využili sněhové nadílky a připravili trať. V pátek je však zaskočil déšť, který dráhu poškodil. „Musíme to odložit o týden, protože nemáme jistotu, jestli trať vydrží. Vše máme připraveno, tak to jen o týden odložíme," řekl Polášek za organizátory v pátek odpoledne.

Večer však přišla změna. „Déšť se změnil ve vydatné sněžení, závod proto nebudeme odkládat a v sobotu pojedeme," odvolal Polášek přeložení soutěže.

V sobotu před polednem se na start postavilo 15 jezdců z Těrlicka a blízkého okolí. Soutěžící byli rozděleni do tří rozjížděk. Každá jízda až do samotného finále sloužila jako postupové síto.

„K těmto závodům patří jistá úmrtnost strojů. Důležité však je, že se nic nestalo žádnému ze závodníků. Rozhodly detaily v přípravě strojů, výběr správných svíček, filtrů, pneumatik a samozřejmě dobře odvedená práce mechaniků a jezdecký um závodníků," vysvětlil Polášek.

Právě jeho stroj prokazoval vysoký výkon už od rozjížděk a dech mu vydržel až do cíle finálové jízdy. Mezi vítězi tak stanul na nejvyšším stupni. Druhý dojel Filip Kolek z Těrlicka a třetí Tomáš Neckář z Ostravy.