Do Bystřice vyrazila na tyto závody i výprava orlovského klubu letního biatlonu pod vedením trenérky Evy Vilhelmové.

Dopoledne startovali v Bystřici nejprve závodníci kategorií dorostu a dospělých. Táňa Fidlerová prodala své zkušenosti a zvítězila ve své kategorii, bohužel si ale přivodila zranění kotníku a další den již nemohla nastoupit.

Odpoledne se snažili získat stejně dobré umístění závodníci žákovských kategorií. Povedlo se. Na stupně vítězů vystoupaly druhá Aneta Krhovjáková a třetí Jana Zázvorková. Pro družstvo pak bodovali ještě i Magdaléna Gencová, Jakub Gřunděl a Jakub Zapletal.

Druhý den se pořadí startů obrátilo. Žáci tentokrát startovali již dopoledne v rychlostním závodě. Bezchybnou střelbou a výborným během si zajistila vítězství ve své kategorii Aneta Krhovjáková. Ostatním závodníkům se střelba tak nevydařila a na medailové pozice nedosáhli. Za body pro družstvo však zaslouží pochvalu Jana Zázvorková, Magdaléna Gencová, Jakub Gřunděl a Vojtěch Laner.

„Do druhé části sezony přejeme Táni Fidlerové brzké uzdravení, žactvu krátký odpočinek a v srpnu hodně chuti do přípravy na třetí kolo závodů v Jáchymově," rozloučila se s první půlkou závodní sezony Eva Vilhelmová.