Baníkovci v semifinálovém duelu na půdě regionálního rivala jasně dominoval a z Frýdku si nakonec odvezli pohodové devítibrankové vítězství.

„Porážka jako taková se určitě dá přijmout, ale jde o to, jakým způsobem k té porážce nakonec došlo. To, že se v týdnu připravujeme na jejich spolupráci s pivotem a pak dostaneme z této pozice nejvíce branek, to je trestuhodné, těžko k tomu něco víc říct. Navíc jsme dnes neproměnili snad patnáct nejvyloženějších příležitostí. Kluci si to musí v hlavách srovnat, těch prohraných zápasů v řadě už je dost," řekl krátce po utkání zklamaný trenér Frýdku Aleš Chrastina.

Naopak hosté mohli slavit a potvrdili formu, během níž si poradili s Jičínem nebo Zubřím. „Jedeme teď na vítězné vlně a kluci plní to, co se učíme na tréninku. Zkoušeli jsme alternativy jak v obraně, tak v útoku. Kluci odmakali celý zápas a s postupem do finále jsme samozřejmě moc spokojeni," dodal karvinský kouč Radek Bartošic.

Za tým HCB OKD nastoupil při marodce týmu i prezident klubu Roman Farář!

SKP Frýdek-Místek – HCB Karviná 20:29 (8:14)

Házenkáři Karviné (zelené dresy) zvítězili v semifinále Českého poháru nad Frýdkem-Místkem rozdílem devíti branek.

Nejvíce branek: Petrovský 7, Bosák 5, Strack 5 – Frančík 6/1, Mlotek 6, Monczka 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmičky: 2/0:5/1. Vyloučení: 3:2. Diváci: 600.

Frýdek-Místek: Štolcar, Pyško – Bosák 5, Klaban, Pomichálek, J. Rajnoha, Meca, Mynář 1, Petrovský 7, Gřešek, Vacula, Kichner 2, Barvík, Strack 5, L. Rajnoha.

Karviná: Lefan – Monczka 4, Veřmiřovský 2, Hanisch 3, Farář, Schams, Plaček 1, Zuzanek, Mlotek 6, Užek 2, Frančík 6/1, Užek 3.

Druhé semifinále: FCC Město Lovosice – Ronal Jičín 28:23 (16:10)

Házenkáři Karviné (v zeleném) vyhráli ve Frýdku.