Svaz ve své neustálé snaze o jakési inovace vymyslel novinku, která se asi nesetká u klubů s dvakrát příznivým ohlasem.

Jde o to, že lépe postavený tým po základní části neodehraje během víkendu první dva zápasy série na vlastní palubovce, nýbrž pouze jeden. Oba celky se pak seberou a odjedou druhý den odehrát další zápas na půdu toho druhého. Další víkend bude platit totéž.

Zástupci okresních klubů z Karvinska na tuto novinku nenahlíželi zrovna s nadšením. „Ve florbale se už pohybuji dlouho, takže mě nemůže nic překvapit. Je to další kopanec, ale jen se směju tomu, že si to kluby na losovacím aktivu nepohlídaly. Zjišťovaly to až pár dní před play-off a to už samozřejmě bylo pozdě. Nicméně se to nelíbí ani nám, myslím, že s tím není spokojen nikdo," poznamenal trenér Petrovic Roman Kantor.

Havířovský kouč Filip Kubíček celou novinku rovnou označil za nesmysl. „Opravdu je to kravina. Od čeho pak slouží základní část, která se hraje pět měsíců? Snad od toho, aby si tým pro play-off zajistil nějakou výhodu. Tu tímhle modelem ztrácí. Začnat dvakrát doma před vlastními fanoušky je v play-off dost podstatné. Nevím, co tím svaz sledoval. To pak rovnou zrušme základní část a vylosujme si rovnou play-off," zlobil se.