Florbalisté padli až po nájezdech

HAVÍŘOV- Florbalisté Torpda Pegres Havířov byli v úvodním zápase finále extraligy velmi blízko úspěchu. O výhře Tatranu Střešovice rozhodla až trestná střílení. Havířované byli přitom celý zápas o krok vpředu. Vedli až o tři branky, ale nakonec odjíždějí z hlavního města s prázdnou.

12.4.2007

Havířov prohrál po dramatické chybě.Foto: DENÍK/Libor Pristáš

TATRAN STŘEŠOVICE – TORPEDO PEGRES HAVÍŘOV 8:7 po sam. nájezdech (2:3, 1:3, 4:1)

Pražané hrají finále posedmé v řadě. Do utkání tedy nastupovali jako velký favorit. Jenže Pegres ukázal, že svou kůži nehodlá prodat zadarmo. Hosté předvedli raketový vstup do zápasu. Jendřišák rozvlnil soupeřovu síť už po neuvěřitelných pěti sekundách hry – 0:1. Než se stačil Tatran z rychlé branky otřepat, inkasoval podruhé. Ve 2. minutě zakončil Mirek Kožušník brejk a Havířov vedl 0:2. Otřesení domácí hráči dokázali poprvé odpovědět až v 11. minutě nechytatelnou tečí Fridricha – 1:2. Jenže hosté byli v první třetině skvělí v koncovce a ve 13. minutě zvýšil Kubala na 1:3. O chvíli později mohl zvýšit Kožušník na tříbrankový náskok, ale při sólu branku trestuhodně minul. Trest přišel velmi rychle. V 15. minutě snížil van Pahlen na 2:3.

Ve druhé třetině prokázal nejdříve několikrát své umění havířovský gólman Laja. Ani on však ve 30. minutě na přesilovkovou ránu Jedličky nestačil – 3:3. Tato branka jako by hosty neuvěřitelně zocelila. Ve 33. minutě vrátil havířovu vedení Kubala. O dvě minuty později upravil Lébl na dvoubrankový rozdíl a ve 36. minutě dokázal Pavel Kožušník upravit na velmi nadějných 3:6. Favorizovaný Tatran byl v dokonalém šoku, ze kterého se od konce druhé části nedokázal vzpamatovat. Své umění prokázal úřadující mistr, který hraje finále extraligy posedmé v řadě, naplno v závěrečném dějství. Ve 43. minutě snížil Horák na 4:6. Když následně Kožušník ve velké šanci přestřelil, upravil ve 46. minutě Fridrich na 5:6. taran vycítil šanci a vytvořil si obrovský tlak, pod kterým hosté často chybovali. Havířovanům nepomohl ani oddechový čas a Tatran v 50. minutě zásluhou Deutsche vyrovnal na 6:6. O několik sekund později mohl domácí Jedlička zvrat totálně dokončit, ale nastřelil pouze tyč. Pegres se přece jen vzpamatoval a hru opět vyrovnal. Na začátku 58. minutě šel dokonce díky šťastné brance Mirka Kožušníka do vedení 6:7. Jenže Havířovanům nebylo souzeno vyhrát. O několik desítek sekund později Jedlička srovnal na konečných 7:7, čímž poslal zápas do prodloužení.

V nastaveném čase se překvapivě mnohem lépe pohyboval Pegres, který mohl zápas několikrát rozhodnout. Kafka v domácí bráně byl ale k nepřekonání. O výhře v prvním finále tak musela rozhodnout až trestná střílení. V něm rozhodla nádherný zápas trefa domácího Horáka. Pouze tento hráč dokázal z deseti exekutorů dostat míček do sítě. „Určitě byla škoda, že jsme nedokázali udržet slibný náskok. Na druhou stranu našim hráčům aspoň spadne hřebínek a budou se plně koncentrovat na další zápas. Kdyby vyhráli, asi by už hlavou moc v oblacích,“ řekl člen výboru Miroslav Smolka.

Branky a nahrávky: 11. Fridrich (Pahlen), 15. Pahlen (Jedlička), 30. Jedlička (Pahlen), 43. Horák (Hozman), 46. Fridrich (Jedlička), 50. Deutsch (Šádek), 58. Jedlička (Pahlen) – TS Horák – 1. Jendrišák (Kožušník M.), 2. Kožušník M. (Jendrišák), 13. Kubala (Lébl), 33. Kubala (Michalík), 34. Lébl (Michalík), 36. Kožušník P. (Laja), 58. Kožušník M. (Jendrišák) Havířov: Laja – Jedlička, Kowal, Kantor R., Hošek, Kantor T. – Kožušník M., Jendřišák, Kožušník P., Kubala, Lébl, Michalík, Plášek, Jurčík, Koziorek, Berka, Bezděčík. Trenér Ivo Jochman. Stav série 1:0.

Další dva zápasy se hrají o víkendu v Havířově.