Torpedo Havířov - Kozel Počenice 8:2 (2:1, 2:1, 4:0)

Hosté se představili s defenzivní taktikou a dvě třetiny drželi naději na slušný výsledek. Domácí měli více ze hry, ale při tlaku museli neustále řešit nebezpečné brejky hostů. Na branky Pavla Kožušníka a Pláška dokázali Počeničtí zareagovat a nebyli ani daleko vyrovnání. Ve druhé části hosté ještě více vyztužili defenzivu, ale i tak dokázalo Torpedo svůj náskok zdvojnásobit.

V závěrečné třetině už byla převaha domácích výrazná. Počenicím nasypali další čtyři góly a ujali se v sérii vedení 1:0. „Ve druhé přestávce jsme si řekli, co budeme proti jejich taktice hrát, a to nám vyšlo. Nemyslím, že by jim došly síly, ale my už věděli, jak jejich obranu překonat,“ mínil po zápase kapitán domácího mužstva Pavel Bezděčík.

Branky: 7. P. Kožušník, 14. Plášek, 38. Bajgar, 39. Bajgar, 46. P. Kožušník, 54. Kowal, 54. Bezděčík, 58. Jurčík – 15. Zavadil, 39. Lazor. Rozhodčí: Vybíhal,Kačer, vyloučení: 1:3, využití: 1:0, diváci: 223.

Torpedo Havířov – Kozel Počenice 12:2 (3:1, 7:1, 2:0)

Do druhého zápasu nastoupili Havířovští sebevědomě. Drželi míček na svých holích a postupně si vypracovali třígólový náskok. Na Kozlech bylo vidět, že nevědí, jak mají v pohodě hrajícímu Torpedu vzdorovat. To se projevilo hlavně ve druhé části, ve které Havířovští vstřelili sedm branek a zápas definitivně rozhodli.


V závěru už pouze kosmeticky upravili skóre, když soupeři udělili krutou florbalovou lekci. Za rozhodnutého stavu předvedli řadu pěkných individuálních i kombinačních akcí, které se musely divákům líbit. Poslední brance Mirka Kožušníka předcházela lahůdková akce jeho bratra Pavla, který naservíroval míček před prázdnou branku.


„Myslím si, že výběr čtvrtfinálového soupeře nám vyšel. Od třetí třetiny prvního zápasu už známe recept na překonání počenické obrany, a to bude v této sérii nejspíš rozhodující,“ podotkl kapitán týmu Bezděčík. „V odvetě se sice může stát cokoli, ale já věřím, že máme na to sérii hned ukončit. Naší výhodou je určitě i to, že Počeničtí nemají klasické domácí prostředí. Zápasy základní části hráli v Morkovicích, které leží pár kilometrů vedle, a když jsme tam hráli, přišlo se podívat na zápas asi pět diváků,“ přidal perličku Pavel Bezděčík

Branky: 3. Bajgar, 14. Jurčík, 19. Bajgar, 23. Večeřa, 24. Vydra, 30. Bajgar, 36. Jurčík, 36. P. Kožušník, 38. Večeřa, 39. M. Kožušník, 51. Jurčík, 53. M. Kožušník– 20. Uhrinovský, 34. Uhrinovský. Rozhodčí: Ludvík, Sobotka, vyloučení: 1:3, využití: 3:0, diváci: 163, stav série: 2:0.

Havířov: Kotula – Kowal, Jurčík, Frydryšek, Beneš, Peřka, Varta, P. Kožušník, Kantor, Bezděčík, Čelechovský, Szász, Bajgar, Kezua, Vydra, M. Kožušník, Plášek, Večeřa, Hrabovský. Trenér: Ivo Jochman.