BOHEMIANS PRAHA – TORPEDO PEGRES HAVÍŘOV 1:9 (1:3, 0:2, 0:4)

„Konečně znás spadla deka, která se nás držela od kvalifikace v Liberci. Výsledek s Bohemians, to je to, co jsme potřebovali. Teď už se těšíme na nedělní zápas sTřincem, na který zveme vneděli všechny příznivce do Městské sportovní haly,“ řekl po utkání zřetelně spokojený místopředseda havířovského Pegresu Miroslav Smolka.

Obhájce stříbra začal vPraze velkým náporem. Ten se mu vyplatil už ve 3. minutě, kdy otevřel skóre rychlou střelou Kubala – 0:1. Když zdalších šancí hosté nevytěžili druhý gól, přišel trest. Kolmou nahrávku zužitkoval Křenek a Pražané zminima vytěžili maximum, když vyrovnali na 1:1. Nabuzení Bohemians vycítili šanci, rapidně ožili a Laja musel dvakrát zachraňovat Pegres před zkázou. Do vedení šlo Torpedo podruhé v16. minutě, kdy Pavel Kožušník využil přesilovku – 1:2. V19. minutě vyřešili hosté dobře jedno zpřečíslení, ale sudí gól neuznali pro postavení Juhaňáka vbrankovišti. O minutu později předvedli Pražané chybu vrozehrávce a po spolupráci sbratrem Pavlem zvýšil Miroslav Kožušník na 1:3, takže šli hosté do kabin sdvoubrankovým náskokem.

Druhou část začali domácí stejně, jako tu poslední končili, a to chybou vrozehrávce. Ve 22. minutě ji potrestal Juhaňák a Pegres už vedl 1:4. Bohemians se sice nevzdali, ale Havířov byl florbalovějším celkem, který se dokázal prosadit i gólově. Ve 29. minutě se objevil domácí Ivan zcela sám před brankářem Lajou, jenže nedal a zprotiútoku se Pegres prosadil popáté, když pohotový Jurčík zvýšil na 1:5. Hosté si poté chvilinku odpočinuli a přidělali práci brankáři Lajovi, ale po pěti minutách zapnuli na vyšší rychlostní stupeň a vytvořili si další šance. Když vnejvětších šancích zklamali Tomáš Kantor a Juhaňák, ve druhé části už Havířov svůj náskok nenavýšil.

Vzávěrečném dějství vsadili domácí na celoplošnou osobní obranu. Jenže už po necelých třech minutách se trefil po standardní situaci Heczko a hosté vedli o pět branek. Když přidal o šestnáct sekund Berka po pěkné kombinaci sedmý gól, byl pražský celek zralý na ručník – 1:7. O vítězi už nebylo pochyb. Zvláště když o dvě minuty později dorazil Pavel Kožušník pohodlně střelu Juhaňáka – 1:8. Po tomto gólu tempo hry rapidně upadlo. Havířované se snažili pouze držet míček na svých holích a vklidu dokráčet kplnému bodovému zisku. Vzávěrečné desetiminutovce si asi hráči Pegresu řekli, že by si ještě mohli vylepšit skóre a dosáhnout na populární desítku. Zatlačili zdecimovaný celek Bohemians do defenzívy a ostřelovali domácí svatyni ze všech stran. V54. minutě našel Svrček křižnou přihrávkou volného Kubalu, který doklepl míček do odkryté branky, a Torpedo vedlo 1:9. Hosté nadále tlačili, ale když neuspěl stvrdou ránou Tomáš Kantor, střelu Gajdoše vyrazil domácí gólman maskou a poslední prudkou střelu Kowala brankář Zich 15 sekund před koncem vyrazil, desítky se diváci nedočkali. Výhra Pegresu byla určitě zcela zasloužená, když na domácí bojovnost vyzrála herní kvalitou.

„Určitě jsme vyhráli zaslouženě. Rozhodnuto bylo po druhé třetině, vté třetí už byl náš soupeř odevzdaný,“ řekl po zápase havířovský kouč Ivo Jochman.

Branky a nahrávky: 10. Křenek (Jantoš) – 4. Kubala (Berka), 16. Kožušník P. (Jurčík), 20. Kožušník M. (Kožušník P.), 22. Juhaňák, 29. Jurčík (Jendřišák), 43. Heczko (Jendřišák), 44. Berka (Kubala), 46. Kožušník P. (Juhaňák), 54. Kubala (Svrček).

Sestava Pegresu: Laja – Kantor R., Heczko, Kowal, Gajdoš, Jurčík, Jedlička, Kantor T., Koziorek – Kožušník P., Kožušník M., Juhaňák, Berka, Bezděčík, Kubala, Jendřišák, Krečmer, Plášek, Růžička, Svrček, Fielek, Fifeger, Jeski, Mareš, Varta, Vydra. Trenér Ivo Jochman.