Torpedo Pegres Havířov – Pardubice 6:5 (2:1, 4:1, 0:3)

Před zápasem byli oceněni havířovští juniorští čeští reprezentanti Krečmer, Jendrišák a Heczko, kteří se vrátili z úspěšného mistrovství světa ve Švýcarsku, kde vybojovali stříbrné medaile. Domácí kouč Ivo Jochman naopak nemohl počítat s nemocným Mirkem Kožušníkem. Od počátku měl domácí celek více ze hry. I když byl mnohem lepší, nedokázali se dostat do vedení. Do toho šli naopak hosté, když se z ostrého úhlu trefil Chovanec – 0:1. Vyrovnání přišlo až v 17. minutě. Volný Krečmer s ledovým klidem zakončil sólový únik – 1:1.

O minutu později explodovala velmi slušně zaplněná hala podruhé, když se prosadil Juhaňák – 2:1. Do druhé třetiny vstoupili havířovští florbalisté famózně. Po 39 sekundách se prosmýkl Heczko před branku a přes bránícího hráče zakončil mazaně na vzdálenější tyč – 3:1. Ve 24. minutě měli domácí příležitost ke zvýšení náskoku v přesilové hře. Jenže gólman Pipek vyzval dlouhým výhozem ke skórování Zozuláka, který ranou z první snížil na 3:2. Tento gól se na obrazu hry nijak neprojevil.

Domácí se naopak zdravě namíchli a dalšími góly po rozebrání pardubické obrany odskočili na 6:2. Závěrečnou část zahájil velkou šancí Krečmer, ale sám před Pipkem nedal a z protiútoku se prosadil Voják – 6:3. V tuto chvíli si nikdo z přítomných diváků nepřipouštěl drama. Jenže to přišlo. Hosté nenápadnou ranou Zozuláka snížili na 6:4 a domácí se začali strachovat o výsledek. Nervozitu v jejich řadách ještě přiživil Felsenberg, ale na vyrovnání už hostům nezbyl čas.

Branky a nahrávky: 17. Krečmer, 19. Juhaňák (Krečmer), 21. Heczko (Krečmer), 30. Juhaňák (P. Kožušník), 31 Krečmer (T. Kantor), 40. P. Kožušník (Krečmer) – 11. Chovanec (Kosejk), 25. Zozulák (Pipek), 42. Voják (Kosejk), 55. Zozulák (Šťastný), 55. Felsenberg (Drašár).

Havířov: Laja – T. Kantor, Heczko, Kowal, R. Kantor, Koziorek, – Krečmer, P. Kožušník, Juhaňák, Jurčík, Berka, Bezděčík, Jendrišák, Kubala, Plášek, Růžička, Svrček, Vydra.