„Rodiče si u nás dost často stěžovali, že jejich ratolesti hrají málo zápasů. Vzhledem k tomu, že teď máme svou halu a nejsme na nikoho vázáni, rozhodli jsme se, že pro ně něco uděláme. Hledali jsme nejschůdnější systém a rozhodli jsme se uspořádat florbalovou tour, kterou jsme nazvali Florbalky.com Tour,“ popsal vznik akce generální manažer Pepina Rolf Franke.

Akce je vypsána pro čtyři věkové kategorie - žačky, elévy, mladší a starší žáky. „Plánujeme celkově dvaatřicet turnajů. Zahrát si můžou v podstatě všichni, kdo se přihlásí. Nemusejí být ani registrovaní v unii, jediné omezení je věkem. I startovné je nastaveno tak, aby hrát mohl opravdu každý. Nejlepší týmy v každém turnaji budou samozřejmě odměněny poháry a různými dárky a získají i body do celkového pořadí. V květnu pak vyhlásíme vítěze celé tour,“ řekl Franke.

První dvě akce se uskutečnily o uplynulém víkendu. MPL Kauf Cup byl určen starším žáků a vyhrálo ho domácí Pepino před Vítkovicemi a Olomouci. Viessmann Cup pro mladší žáky pak ukořistili hráči Havířova, druhý skončil Zlín a třetí Pepino. „Na každém turnaji bylo šest týmů, to je asi sto dětí a dvakrát tolik rodičů. V té malé hale to byl docela šrumec, ale atmosféra stála za to. Navíc se zúčastnila špička z kraje a v budoucnu počítáme i s týmy z jižní Moravy a Čech. Pro ty mladé je to zaprvé vynikající možnost porovnat si svou formu a hlavně být v zápasové zátěži. V soutěžích, které pořádá unie, je čeká za sezonu tak dvacet zápasů, pokud ale absolvují celou tour, odehrají jich až o pětatřicet více. A to je náš hlavní cíl,“ dodal Franke.

Další turnaj, Bystroň Cup pro elévy, je na programu tento víkend. FLORBALOVÁ TOUR. Ostravské Pepino chce ve své nové nafukovací hale pravidelně pořádat turnaje pro mládež. První dva už proběhly o minulém víkendu.