Účast vněm si zajistili Havířované díky druhému místu vlize. Jako český vicemistr se střetnou počátkem září vLiberci se švýcarským Tigers Langnau a finským SC Classic. Postup si vybojuje pouze vítěz skupiny.

Mužská kvalifikace se uskuteční ještě vNorsku a Itálii. Přímý postup do základních skupin mají už zajištěnou dva švédské týmy, jeden finský, švýcarský a český. Narozdíl od loňských ročníků Poháru mistrů evropských zemí (Euro Floorball Cup) budou mít letos větší šanci dostat se na tuto vrcholnou florbalovou soutěž také další týmy z florbalově slabších zemí. Mezinárodní florbalová federace nechala tři volná místa v základních skupinách, do kterých se mohou dostat tři týmy ze tří kvalifikací, které budou konány v Itálii (5 týmů), Norsku (7 týmů) a v Česku (3 týmy). Z každé kvalifikace postoupí pouze jeden tým. Český mistr Tatran Střešovice postoupil do základní skupiny přímo.

Pegres se nyní pilně připravuje a chtěl by uspět, i když to bude velmi těžký úkol. Nejdříve ho čeká od 16. do 19. srpna tradiční a kvalitně obsazený Czech Open vPraze, kteří určitě prověří jeho možnosti. Zde se vzákladní skupině střetne sLitevským CelTik/Lekrings (Cesis), švýcarským SV Wiler-Ersigen a domácím TJ JM Chodov.

O dva týdny později se vHavířově uskuteční jubilejní, desátý ročník Pegres cupu. Při této příležitosti se Torpedo utká na vlastní palubovce sostravským Pepinem, juniorským reprezentačním výběrem Polska a tradičním švýcarským soupeřem UHC Grünenmatt. Posledně jmenovaný celek vyhrál dvakrát za sebou a nyní se pokusí o zlatý hattrick.

Ve výše jmenovaných zápasech už nebude havířovský dres oblékat jedna znejvětších opor. Nejproduktivnější hráč uplynulé sezony Marek Lébl totiž míří do švýcarského Davosu. Do země helvetského kříže chce také Richard Michalík, který se stane spoluhráčem Petra Kožušníka v AD Astra Sarnen. Kvalifikaci PMEZ by měl za Pegres ještě odehrát a odejít až vpolovině září.