TORPEDO PEGRES HAVÍŘOV – PARDUBICE 6:5 (2:1, 4:1, 0:3)

Před zápasem byli oceněni havířovští juniorští čeští reprezentanti Krečmer, Jendrišák a Heczko, kteří se vrátili zúspěšného mistrovství světa ve Švýcarsku, kde vybojovali stříbrné medaile. Domácí kouč Jochman naopak nemohl počítat snemocným Mirkem Kožušníkem.

Od počátku měl domácí celek více ze hry. I když byli domácí mnohem lepší a aktivnější, nedokázali se dostat do vedení. Gólové střely Juhaňáka a Krečmera zneškodnil pozorný brankář Pipek. Na druhé straně se dostali hosté kjediné šanci a Torpedo zachránila po střele Zozuláka od pohromy tyč. Poté pokračovali Havířované vtlaku. Hráli prakticky na jednu branku, ale se střeleckou potencí byli na štíru. Blízko gólu byli Pavel Kožušník a Kowal. Jenže ani jeden nedokázal zasunout míček do sítě a brzy přišel krutý trest. V10. minutě vystihl chybnou rozehrávku Romana Kantora Kosejk a Chovanec poslal hosty zúhlu do vedení 0:1. Vzápětí mohl vyrovnat Juhaňák, ale tomu střela videální pozici nesedla. Torpedo nadále tlačilo, ale Pipek držel akcie hostů nad vodou. Vyrovnání přišlo až v17. minutě, kdy volný Krečmer, nikým neatakovaný s ledovým klidem zakončil nad nohu Pipeka – 1:1. O minutu později explodovala velmi slušně zaplněná hala podruhé, když po přečíslení zakončil dobře zahranou akci zotočky do šibenice nad ležícím Pipekem Juhaňák – 2:1.

Do druhé třetiny vstoupili havířovští florbalisté famózně. Po 39 sekundách se prosmýkl Heczko před branku a přes bránícího hráče zakončil mazaně na vzdálenější tyč – 3:1. ve 24. minutě měli domácí příležitost ke zvýšení náskoku vpřesilové hře. Jenže Gólman Pipek vyzval dlouhým výhozem ke skórování Zozuláka, který ranou zprvní snížil na 3:2. Tento gól se na obrazu hry nijak neprojevil. Pegres nadále útočil a hosté jen statečně bránili svoji branku. V29. minutě se dostaly Pardubice do brejku. Bahník šanci zazdil a zprotiútoku naservíroval Pavel Kožušník míček zpoza branky Juhaňákovi, který střelou z první zvýšil na 4:2. O necelé dvě minuty později našel Tomáš Kantor u tyčky číhajícího Krečmera, který do odkryté klece navýšil náskok na 5:2. Domácí měli jasnou převahu. Ve 40. minutě agilní Krečmer vyháčkoval pardubického obránce a předložil míček Kožušníkovi, jenž ho pověsil nezadržitelně do šibenice – 6:2.

Závěrečnou část zahájil velkou šancí Krečmer, ale sám před Pipkem nedal a zprotiútoku se prosadil Voják – 6:3. Vtuto chvíli si nikdo zpřítomných diváků nepřipouštěl drama. Ježe rázem bylo hostů plné hřiště a Torpedo se začalo bránit. Havířovský tým se soustředil na jištění náskoku a hrozil zbrejků. Jenže ty další úspěch nezaznamenali. Ke gólu byl nejblíže v51. minutě Tomáš kantor, který vpřesilovce trefil tyč pardubické svatyně. V55. minutě mohl domácí uklidnit Kubalu, ale ten netrefil prázdnou branku a Pardubice přišly skrutým trestem. Okamžitě se trefil Zozulák a o 14 sekund později upravil Felsenberg na 6:5. Místo klidného dohrání zápasu se najednou rýsovalo nebývalé drama. Hosté vycítili příležitost a aktivním presingem se snažili donutit domácí kchybě. Jenže ta díky pozorné hře do konce zápasu nepřišla a Pegres udržel nejtěsnější vedení až do samotného závěru. Výhra byla určitě zasloužená, ale díky chvilkový výpadkům vkoncentrovanosti o ni havířovský tým málem přišel.

Branky a nahrávky: 17. Krečmer, 19. Juhaňák (Krečmer), 21. Heczko (Krečmer), 30. Juhaňák (Kožušník P.), 31 Krečmer (Kantor T.), 40. Kožušník P. (Krečmer) 11. Chovanec (Kosejk), 25. Zozulák (Pipek), 42. Voják (Kosejk), 55. Zozulák (Šťastný), 55. Felsenberg (Drašár).

Torpedo Pegres Havířov: Laja – Kantor T., Heczko, Kowal, Kantor R., Koziorek, – Krečmer, Kožušník P., Juhaňák, Jurčík, Berka, Bezděčík, Jendrišák, Kubala, Plášek, Růžička, Svrček, Vydra.