FBC Pepino Ostrava - Torpedo Pegres Havířov 7 : 5 (1:1, 2:2, 4:2)

Torpedo sahalo minulou sezonu dokonce po trofeji, když v brněnském finále až do závěrečného hvizdu zle zatápělo favorizovanému Tatranu Střešovice. Tentokrát se zaslouženě nedostalo ani mezi nejlepší čtyřku. O výsledku rozhodl úvod závěrečné části, ve které domácí nasázeli Pegresu čtyři branky.
Ostravané měli od začátku mírně navrch. V 9. minutě jejich tlak vyvrcholil chybou havířovské obrany, kterou potrestal Skácel – 1:0. Brzy poté lovil míček ze sítě i domácí gólman, ale Pavlu Kožušníkovi radost nedopřáli sudí, kteří viděli vysokou hůl. Ve 14. minutě fauloval domácí Machala a k údivu všech nenásledovalo trestné střílení. Pegresu to nakonec nevadilo, protože po signálu srovnal Krečmer pohotově na 1:1. Tento gól postavil hosty na nohy. Rázem byli všude dřív, ale otočit výsledek se jim nepodařilo.

Druhou třetinu odstartovaly dvě šance Pepina, ale tutovku si vypracovali hosté. V 7. minutě však Jendrišák nedotáhl bekhendovou kličku. Trest mohl přijít hned z protiútoku. Osamocený Skácel naštěstí pro Havířov nastřelil jen břevno. Skóre se měnilo až v 29. minutě. Ostravský Tomica uplatnil důraz břed brankou a domácí opět vedli 2:1. Torpedo chtělo rychle srovnat krok a vrhlo se do ataku. V době největšího tlaku nahodil Tříska ve 33. minutě míček z půlky doprostřed havířovské branky, a ten k úžasu všech skončil za zády havířovského Laji – 3:1. O tři minuty později využili Havířované přesilovku a zásluhou Heczka snížili na rozdíl jednoho gólu – 3:2. Než se stačili domácí vzpamatovat, bylo vyrovnáno, když hned další akci zakončil nekompromisně Kowal – 3:3. Havířov vycítil šanci, ale další branku už ve druhé části nevstřelil.

Na začátku závěrečné třetiny se objevil ve stoprocentní šanci Juhaňák. Ten však nezakončil přesně a domácí to potrestali. Tomicovu střelu Laja vyrazil jen před sebe a Maier neměl s dorážkou problémy – 4:3. Podobnou šanci dostal na druhé straně Jurčík, ale ten nedokázal zasunout míček do sítě ani ze tří dorážek.

Ve 47. minutě zakončil přímočarou akci Machala a domácí vedli opět o dvě branky. Snížit mohl Juhaňák, jenže ten bekhendem přestřelil a Koňařík po parádní akci, kdy vyškolil obránu Havířova zvýšil na 6:3. Domácí hráli v pohodě a Chrápkův gól v přesilovce z 53. minuty jen umocnil jejich sebevědomí – 7:3. Hosté se snažili až do konce alespoň o zkorigování stavu. Svrček nejdříve parádním volejem snížil na 7:4 a Juhaňák v 59. minutě upravil na 7:5. Víc už Pegres v zápase nestihl a hlavně díky výkonu v poslední části se s pohárem definitivně rozloučil.

„V první třetině byli domácí lepší. Pak jsme hru vyrovnali, ale v závěru už dominovalo Pepino. Rozhodl náš nedůraz před vlastní brankou, když jsme dva góly obdrželi z dorážek. Pohár byl však něco navíc, pro nás je teď důležitější liga. Těšit nás tak mohou dvě využité přesilovky, ve kterých se nám moc poslední dobou nedařilo,“ řekl po utkání trenér Havířova Ivo Jochman.

Branky a nahrávky: 9. Chrápek (Tříska), 29. Tomica (Ďopan), 33. Tříska (Machala), 45. Maier (Tomica), 47. Machala (Both), 49. Koňařík (Pinďák), 53. Chrápek (Skácel) - 14. Krečmer (Heczko), 36. Heczko (Krečmer), 36. Kowal, 57. Svrček (Jeski), 59. Juhaňák (R. Kantor).
Rozhodčí: Kačer, Vybíhal. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:2, v oslabení 0:0, diváků: 65.

Torpedo Pegres Havířov: Laja – Jendrišák, Krečmer, R. Kantor, Jurčík, Kowal, Heczko – P. Kožušník, Juhaňak, Kubala, Růžička, Vydra, Berka, Plášek, Svrček. Jeski. Trenér Ivo Jochman.