1. SSK VÍTKOVICE – TORPEDO PEGRES HAVÍŘOV 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Od úvodního hvizdu byla na obou týmech vidět důležitost zápasu. Oba celky vsadily hlavně na opatrnost. Do první šance se probili domácí až v5. minutě, ale brankář Kotula, jenž dostal opět přednost před Lajou, zasahovat proti střele Tomašíka díky teči nemusel. V11. minutě udeřilo jako zčistého nebe. Jendrišák nahazoval způlky míček před branku, a ten si našel překvapivě cestu až do sítě – 0:1. Zvedení se radovali hosté jen chvíli. O dvě minuty později byl vyloučen Kubala a Vítkovice sehráli přesilovkovou kombinaci ukázkově – 1:1. Vzávěru první třetiny se dostali Havířované dvakrát do velkých šancí, ale vítkovický gólman Ciompa skvělými zákroky změnu skóre nepřipustil.

Ve druhé části začal Pegres lépe. Střelu Kublay opět zneškodnil Ciompa rukou. Ve 27. minutě nastřelil Pavel Kožušník vpřesilovce jen tyč. Hosté byli aktivnější a Ostravané si často pomáhali nedovolenými zákroky. Ve 32. minutě už Havířov přesilovku využil, když přihrávku Krečmera poslal mezi tyče – 1:2. Ze zaslouženého vedení se hosté radovali opět jen několik desítek sekund. Za bránění ve hře putoval na trestnou lavici Roman Kantor a Vítkovice zpřesilovky opět srovnali na 2:2. O minutu později mohl dokonat obrat Hrubý, ale ten ve vyložené šanci na Korulu nevyzrál.

Závěrečné dějství odstartovala střela Kožušníka, kterou ve 42. minutě opět zastavilo až břevno domácí svatyně. O dvě minuty později předvedli utěšenou kombinaci domácí, ale Tomašík mířil jen do boční sítě. To, co se nepovedlo jemu, dokázal minutu nato Plaček, který upravil na – 3:2. O 26 sekund později to vypadalo shavířovskými akciemi ještě hůř. Hrubý našel před brankou zcela volného Jelínka, a ten střelou nad nohu Kotuly šokoval hosty počtvrté – 4:2. Torpedo toužilo po zkorigování stavu. Ve snaze o útok však otvíralo zadní vrátka a Vítkovice je mohly několikrát potrestat. Naštěstí pro hosty měl gólman Kotula dobře postavenou branku, protože střely Jelínka a Ťopka zastavily tyče. Snahu Torpeda o tlak domácí borci umně otupili a sami měli více ze hry. Zatímco se havířovští florbalisté prosazovali jen těžko, Ostravští hrozili téměř zkaždé akce. Trenér Jochman zareagoval oddechovým časem. Po něm se Pegres dostal do šance, kterou zhatil nedovoleným zákrokem na poslední chvíli Jelínek. Kromě vyloučení mohl zahrávat Jurčík navíc trestné střílení. Jenže jeho kličku Ciompa vystihl a pravděpodobně tím definitivně rozhodl o tom, že všechny body zůstanou doma. Poslední šanci o zdramatizování koncovky měl po nepřesném výhozu Ciompy havířovský Juhaňák. Jenže V58. minutě i jeho střela skončila jen na konstrukci branky, takže Vítkovice mohly dohrát zápas vklidu sdvoubrankovým náskokem.

„Dvě třetiny byl zápas vyrovnaný, ale vzávěrečné jsme dostali dva góly a domácí si už výhru pohlídali. Vyhráli zaslouženě,“ řekl po zápase zklamaný trenér Ivo Jochman.

Branky a nahrávky: 13. Brus (Tomašík), 34. Brus (Ťopek), 44. Plaček (Tomašík), 44. Jelínek (Hrubý) –11. Jendrišák (Kowal), 32. Jendrišák (Krečmer).

Torpedo Pegres Havířov: Kotula – Kowal, Koziorek, Jurčík, Kantor R., Krečmer, Jendřišák, Heczko, Kožušník, Kantor T., Bezděčík, Juhaňák, Kubala, Růžička, Vydra, Berka, Prášek, Svrček.