SLAVIA HAVÍŘOV – 1.SC BOHUMÍN 98 5:6 (2:2, 2:3, 1:1)

Začátek se Slavii vyvedl na výbornou a hned první formace předvedla excelentní akci spohodlným zakončením Ryšky do prázdné branky – 1:0. Vpohodě hrající Slavia však zapomněla na obranu, čehož soupeř využil ke srovnání. Netrvalo dlouho a Procházka po nahrávce Enenkela před branku propasíroval míček za soupeřova brankáře podruhé. První třetina však přeci skončila nerozhodným stavem, když nenápadnou střelu si nepohlídal brankář Gajdáček – 2:2.

I do třetice předvedla první formace famózní akci a znovu zakončující Ryška potupil všechny protihráče, kteří se vosudný okamžik nacházeli na palubovce – 3:2. Nenápadně hrající Bohumín pouze vyčkával na občasné chyby havířovských, a ty přicházely, čehož dokázal trestat. Bohumínští se dostali do vedení o dvě branky a mohli stáhnout hru na svou polovinu. Do konce druhé části se Slavii podařilo pouze snížit juniorem Kubovým.

O výsledku rozhodl definitivně začátek poslední části, když Bohumín potrestal špatnou rozehrávku domácích – 4:6. Střelecká smršť slavistů vedla pouze ke snížení Hály. Vzávěrečných minutách se od Havířova odvrátilo pověstně štěstí. Míček označkoval všechny tyče bohumínské branky. Slavia, posílená hrou bez brankáře, už zápas kremíze nedovedla. Bohumín mohl po závěrečném hvizdu slavit vítězství proti jednomu zfavoritů soutěže.

Branky a nahrávky: Ryška (Janošek), Procházka J. (Enenkel), Ryška (Enenkel), Kubový (Procházka J.), Hála V. (Krčma)

 

1. FBK ROŽNOV P. R. – SLAVIA HAVÍŘOV 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Proti papírově silnějšímu soupeři než byl Bohumín, nechtěla Slavia nic ponechat náhodě. Už po dvaceti sekundách předvedla tradičně první formace utěšenou akci a Janošek poslal Slavii do vedení. Druhou branku přidala o deset minut později kompletně juniorská útočná trojice. Premiérovou trefu si připsal Matušek po příkladném důrazu vbrankovišti soupeře.

Vedruhé časti zvýšil na tříbrankový náskok Krčma a vše nasvědčovalo pohodlnému vítězství. Sršni zRožnova nedostávali tolik příležitosti se dostat kbrance Gajdáčka, přesto se jim povedlo snížit na 1:3. Nabuzený Havířov pokračoval vtlaku a tříbrankové vedení mi vrátil po další povedené akcí první pětky Janošek.

Po celé utkáni Slavia jasně kontrolovala hru a nepouštěla Rožnov do vážnějších akcí. Jedinou možnosti soupeře na případný zvrat vutkání byla přesilová hra vpolovině závěrečné třetiny. Rožnovští pro zvýšení převahy počtu hráčů na hřišti sáhli navíc k odvolání brankáře. Slavistická obrana se nejen ubránila, ale navíc dokázali Havířované v oslabení po Brance Ulrycha zvýšit na 1:5. V poslední minutě Rožnov jen zkorigoval stav na konečných 2:5. Po vynikajícím výkonu všech hráčů si připsali slavisté již čtvrtou výhru vsezóně a vyhoupli se do čela tabulky.

Branky a nahrávky: Janošek (Procházka J.), Matušek (Kubový), Krčma (Ulrych), Janošek (Enenkel), Ulrych (Hála V.)

Slavia Havířov: Gajdáček – Vyvial, Procházka J., Křibík, Hála P., Majtner – Enenkel, Janošek, Ryška, Hála V., Krčma, Ulrych, Procházka V., Kubový, Matušek.

„Prohru proti Bohumínu jsme si ve vyrovnaném zápase zavinili sami, když jsme se bohužel nevyvarovali zbytečných chyb, díky kterým s námi držel soupeř krok v první půli zápasu. Ke konci se od nás odklonilo i pověstné sportovní štěstí a nám se nepodařilo ani vyrovnat při závěrečné power-play. Do druhého zápasu jsme šli s cíleně připravenou taktikou na hru soupeře z Rožnova, která díky 100% plnění hráčů a proměňování šancí vedlo k vítězství. Za tento zápas si všichni hráči určitě zaslouží pochvalu. Jako pozitivní beru zkoušku juniorského útoku, jejich výkon snesl srovnání s těmi nejlepšími hráči, čímž si důrazně řekli o to, že se s nimi může do budoucna počítat pro zápasy mužů,“ řekl trenér Slavie Havířov Sabol.