PREDATORS HAVÍŘOV – SLAVIA HAVÍŘOV 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Městské derby vostravské hale slibovalo zajímavou podívanou. Jak už to tak vderby bývá, mažou se veškeré papírové předpoklady. Vedoucí tým ligy začal proti jednomu znejhorších celků soutěže lépe, když první rozvlnil brankovou síť přesnou střelou Nápravník a Slavia vedla 0:1. Vyrovnání přišlo ještě před koncemprvní části, když trestuhodně nepokrytý hráč soupeře prostřelil brankáře Gajdáčka – 1:1. O chvíli později Janošek namazal volnému Ryškovi, který se nemýlil – 1:2. Slavia mohla vzápětí zvýšit svůj náskok vpřesilové hře. Roztočila kolotoč sřadou střel, ale skvěle chytající brankář Höger dokázal všechny střely zlikvidovat. Nebylo divu, že se následně naplnilo otřepané pravidlo nedáš – dostaneš a Predátoři vyrovnali na 2:2

Vyrovnaná a vyhrocená hra pokračovala také ve třetí třetině. Dlouho nerozhodný stav změnil Milerský, který šťastnou střelou, kterou neudržel Gajdáček vrukou, strhl vedení na stranu Predátorů. Závěrečný nápor Slavie vedl paradoxně kdalšímu gólu městského rivala. Po brejku se dostal do šťastného zakončení znovu Milerský, který poslal definitivně Slavii do kolen gólem na 4:2. Predátoři se díky výhře dolepili od chvostu tabulky, kdežto Slavia přišla o svůj náskok na čele.

SLAVIA HAVÍŘOV – Z.F.K. PETROVICE 4:7 (0:3, 2:1, 2:3)

Vdalším utkání čekal havířovskou Slavii těžký soupeř vpodobě Petrovic. Výsledek hodně ovlivnily tři individuální chyby, které daly Petrovicím tříbrankové vedení. Přesto nemusela první třetinu Slavia prohrát, ale to by slavisté zdorážek nesměli třikrát minout prázdnou bránu. Skóre po první třetině neodpovídalo předváděné hře. Obě mužstva hrála vpoli naprosto vyrovnaný duel, takže Slavia určitě nehodlala složit zbraně.

Ve druhé třetině se začali Havířované vracet do zápasu. Na nahrávku Ulrycha si naběhl havířovský obránce Vyvial, který snížil na 1:3. Rozlet havířovského celku Petrovice rychle přibrzdily čtvrtou brankou. Naději vrátil Slavii o pár minut později výborně hrající Ulrych, který se trefil ktyči – 2:4.

Vstup do závěrečného dějství Slavii vůbec nevyšel. Petrovice odskočily znovu do třígólového trháku a sHavířovany to nevypadalo vůbec dobře. Slavisté bojovali a po brankách Janoška a Nápravníka snížili na – 4:5. Zápas směřoval kdramatickému závěru. Jenže vdobě, kdy se slavisté nadechovali kzávěrečnému tlaku, přišly dvě laciné branky soupeře za záda nepozorného Gajdáčka a o výhře Petrovic už nebylo pochyb. Díky této výhře se Petrovice dotáhly bodově na stálé vedoucí Slavii.

„Je potřeba se otřepat a připravit na další zápasy. Hlavně musíme předejít chybám, které rozhodovaly tyto zápasy, a to individuální chyby, špatná kompletní obranná hra a neproměňování šancí. Právě naše chyby a odklonění pověstného štěstí rozhodly tentokrát v náš neprospěch. Zápas proti stále se lepšícím Petrovicím rozhodla první třetina, kdy jsme třikrát inkasovali. Následně se nám podařilo přiblížit soupeři na rozdíl jediné branky, ale hned po snížení jsme ihned inkasovali. To s psychikou zamávalo a další síly se už na konci zápasu hledali špatně,“ řekl po zápasech trenér Havířova Tomáš Sabol.

Slavia Havířov: Gajdáček – Vyvial, Procházka J., Křibík, Majtner – Matušek, Janošek, Ryška, Hála V., Krčma, Ulrych, Wardas, Nápravník, Lajczyk. Trenér: Tomáš Sabol.