TATRAN STŘEŠOVICE – TORPEDO PEGRES HAVÍŘOV 7:9 (1:2, 1:3, 5:4)

Havířovskému obhájci stříbra se vtéto sezoně vůbec nedaří a stále se pohybuje na příčkách, které nezaručují ani start v play-off. Kdežto domácí neustále okupují špici tabulky, takže nastupovali kzápasu jako velký favorit. Pražané začali zostra a gólman Laja musel hned vúvodu vytáhnout dva skvělé zákroky. Havířované výzvu kofenzivní hře přijali a byli vní úspěšnější. Ve 4. minutě vystřelil Jurčík a odražený míč si nic netušící brankář Zich srazil do branky – 0:1. O tři minuty později zakončil akci do prázdné branky Pavel Kožušník a hosté vedli o dva góly. To Tatranem očividně otřáslo a Pegres mohl svůj náskok zdvojnásobit. Gólman Zich vkrušných chvílích svůj tým podržel. Střešovice znervózněly a produkovaly celou řadu nepřesných přihrávek. Díky tomu měl Havířov stále více ze hry a vytvořil si i další šance, které domácí i snotnou dávkou štěstí odvrátili. V19. minutě předvedl domácí Sláma ránu zprvní, kterou snížil na 1:2.

Druhou třetinu začali hosté přesilovou hrou, ve které domácí gólman vytěsnil maskou zázračně střelu Jurčíka. Ve 24. minutě nebyl Krečmer ještě po brejku úspěšný, ale Kowalovu dorážku ze vzduchu zastavila až síť – 1:3. Zaskočené Střešovice se pomalu otřepaly a začaly se tlačit do šancí. Za aktivitu byly odměněny ve 29. minutě snížením Garčara. Jenže Havířov se vtomto utkání prokazoval nezměrnou útočnou potencí a o dvě minuty později mu získal Jendrišák zpět dvoubrankové vedení. Ke konci druhé části hráli hosté přesilovou hru. Při ní se nejdříve vyznamenal několikrát domácí brankář a po něm Roman Kantor, který deset sekund před návratem Sluky ztrestné lavice zvýšil na 2:5.

Tatran si byl vědom kritické situace a začátkem závěrečné části vsadil vše na útok. Už po 49 sekundách našel Fridrich pěkně Jedličku, a ten ranou mezi Lajovi nohy snížil na 3:5. Za dalších 31 sekund trefil Majer způlky tyč a za dalších třicet sekund nedokázal Sláma vobrovské šanci zasunout míček do prázdné klece. Hráči Pegresu pochopili, že nejlepší obranou bude útok a snažili se střelbu opětovat. Při útočení zapomněli na zadní vrátka a umožnili nebezpečnému Jedličkovi sólo. Ten však minul branku a skóre se neměnilo. Diváci si vtéto fázi užívali parádní florbal ve vysokém tempu. Ve 46. minutě vstřelili Havířované hodně důležitou branku. Krečměr našel ideálně Koziorka, který pohodlně trefil odkrytou branku Pražan – 3:6. V50. minutě měl další gól na holi domácí Jedlička. Jeho střelu srazil na poslední chvíli Kowal. Vzápětí pomohlo Tatranu štstí. Sláma vyslal střílenou přihrávku před branku a přes clonící hráče zapadl za Lajova záda – 4:6. Odpověď hostů byla nejen rychlá, ale také parádní, když už po minutě napálil míček nechytatelně do šibenice Pavel Kožušník – 4:7.

Tatran se nechtěl sporážkou smířit a nadále se pokoušel o tlak. Střešovice vsadili vše na jednu kartu. V56. minutě vstřelil gól Zeman a o dvě minuty později už při power-play Pražanů snížil Noha na jednobrankový rozdíl. Po této brance si vzal Havířov oddechový čas a trenér Jochman poradil týmu jak má závěr odehrát. Okamžitě po zisku míčku vyslal gólman Laja na steč Juhaňáka, který ho zavěsil do prázdné klece – 6:8. Tatran pokračoval ve hře bez brankaře, což Pegres osmadvacet sekund před koncem potrestal devátou brankou, o kterou se postaral Jendrišák. Úřadující mistr stačil tři sekundy před závěrečným hvizdem upravit zásluhou jedličky na konečných 7:9.

Vzápase vyhrálo podceňované Torpedo zcela zaslouženě, když prokázalo větší ofenzivní potenciál. Naopak Tatran potvrdil momentální herní výpadek formy, když prohrál podruhé vřadě.

„Vyhráli jsme zaslouženě, jelikož jsme dokázali Tatran přestřílet a potrestat jeho chyby. Podle výkonu obou celků bych řekl, že jsme navíc projevili větší chuť po vítězství,“ řekl po zápase trenér Havířova Ivo Jochman.

Branky a nahrávky: 19. Sláma (Zeman), 29. Garčar (Jedlička), 41. Jedlička (Fridrich), 50. Sláma (Majer), 56. Zeman (Zůna), 58. Noha (Jedlička), 60. Jedlička (Garčar) – 4. Jurčík, 7. Kožušník P. (Kantor T.), 24. Kowal (Krečmer), 31. Jendrišák (Kožušník P.), 40. Kantor R. (Kožušník P.), 46. Koziorek (Krečmer), 51. Kožušník P., 58. Juhaňák (Laja), 60. Jendrišák (Kantor T.)

Torpedo Pegres Havířova: Laja – Kantor R., Heczko, Kowal, Kantor T., Koziorek, – Kožušník, Jendřišák, Juhaňák, Krečmer, Kubala, Plášek, Jurčík, Berka, Bezděčík, Růžička, Svrček, Vydra. Trenér: Ivo Jochman.