„Věříme, že oba celky jsou hratelné a my si na úkor někoho zajistíme účast v extralize pro další rok hned po první sérii," dodává útočník Havířova Jiří Juhaňák.

Jak hodnotíte letošní sezonu?
Celkově je to povedená sezona. Hráči k ní mají dobrý přístup, jen se nám nedaří získávat body. Na začátku jsme hráli proti silným soupeřům, kde nám prohry nevadily. Potom přišly lehčí zápasy, kde už jsme očekávali body, ale stále nic. I přes špatné výsledky je pořád dobrá morálka. Kluci chodí na tréninky a staví se k tomu dobře. Což nebylo třeba v předchozí sezoně, kdy jsme sice měli body, ale horší morálku.

Jak hodnotíte poslední utkání s Libercem?
Snažili jsme se držet balonek a hrát florbalověji než v předchozích zápasech. Neřešili jsme, jestli vyhrajeme nebo prohrajeme, důležitá pro nás byla předvedená hra. Myslím si, že florbalově jsme byli lepší než Liberec a pokud tuto formu udržíme, nespadneme do nižší ligy.

Jaké cíle máte do zbytku sezony?
Čeká nás play-down, ve kterém hraje poslední tým s devátým a jedenáctý s desátým. Kdo vyjde z těchto utkání jako vítěz, je zachráněn. My věříme, že to budeme my. Pokud ne, tak dva týmy, které prohrály úvodní sérii, ještě nastoupí proti sobě. Poražený pak spadne do první ligy. Druhý tým si zahraje o poslední místo v extralize proti druhému celku z první ligy. Pořád si myslím, že máme kvalitu na to se v nejvyšší soutěži udržet. Nějakou sérii určitě vyhrajeme.