Pegres odehrál herně povedené představení. Jenže brankově svou převahu vyjádřil až v poslední části, kdy se trefil šestkrát.

Rožnov se první dvě třetiny držel. „Hosté hráli obětavě, ale míček byl častěji na našich florbalkách. Akorát jsme ještě neproměňovali šance. Některé byly fakt tutové," vybavil si sekretář Havířova Jakub Kantor loženku mladého Klozy, který běžel sám na brankáře a přesto nedal.

I tak domácí našli dvakrát cestu do rožnovské branky a přece jen vedli 2:1. „Náš náskok mohl být větší. V poslední třetině dojel Rožnov na častá a zbytečná vyloučení. My jsme dali v přesilovkách dva góly, ale mužstvo se hlavně chytilo střelecky a už nám to tam začalo padat," přibližoval Kantor pohyb skóre na světelné tabuli.

K desítce mnoho nechybělo, ale i za osm gólů byli domácí rádi. „Každý větší počet branek potěší. Pokud chceme bojovat o play off, musíme prostě soupeře typu Rožnova porážet. Musím objektivně uznat, že po těch předchozích zápasech nám docela přišlo vhod, že jsme měli delší pauzu kvůli odloženému utkání s Ústím. Vyčistili jsme hlavy, dali se do kupy, potrénovali a zase do toho šli nanovo," připustil Kantor.

O termínu odloženého domácího zápasu proti Ústí nad Labem se stále jedná. O prodlouženém víkendu budou mít naopak florbalisté napilno, protože je čeká dvojzápas. Na státní svátek hraje Havířov v Litvínově a hned v neděli doma se Znojmem.

Florbal Pegres Havířov – FBK Rožnov p. R. 8:3 (1:0, 1:1, 6:2)

Branky a nahrávky: 8. Plášek, 39. Varta (Mžyk), 44. Kloza (Vlach), 46. Kloza (Mžyk), 48. V. Peřka (K. Peřka), 49. vlastní Barabáš, 52. Mžyk (Kloza), 57. Mžyk – 21. Krhut (Kilčický), 47. Velech (Kilčický), 56. Trčálek (Krhut). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. Diváci: 135.

Havířov: Piško – V. Peřka, Vlach, Folwarczný, Třaska, Fliega, Beneš – K. Peřka, Mžyk, Kloza – Pavel Bezděčík, Šochman, Plášek – Holeš, Glogar, Varta – Kučera. Trenér: Filip Kubíček.