Pořádný nervák odehráli na státní svátek florbalisté Havířova, kteří doma v derby hostili MVIL Ostrava, se kterým sváděli předloni bitvy ve druhé lize.

Divoké utkání nabídlo dvanáct branek a bylo jako na houpačce. Pegres vedl 3:0, aby pak prohrával 3:4 a těsný náskok Ostravanů neustále dotahoval. Naposledy se tak stalo čtyři sekundy před koncem základní hrací doby, když při havířovské hře bez brankáře srovnával Martin Varta.

Po pětiminutovém prodloužení se rozhodovalo až v nájezdech, v nichž byli úspěšnější domácí. „Zažili jsme pořádný nervák. Povedl se nám začátek, kdy jsme do soupeře vletěli, ale jakmile jsme vedli o tři góly, přestali jsme pořádně makat. Jako bychom si řekli, že už se to dohraje samo," přibližoval hrající sekretář havířovského klubu Jakub Kantor.

MVIL se dotáhl dvěma góly ještě do první přestávky a rázem byl ve hře. „Asi to chtělo udržet větší odstup delší čas. Přišlo mi, že jsme se už po té první třetině k ničemu pořádnému nedostali. Nevytvořili jsme si tlak, nepřinutili soupeře, aby se bránil. Pořád jsme jen dotahovali," přitakal Kantor.

Pegres měl ale štěstí. Chvíli před koncem si vzal trenér Filip Kubíček oddechový čas, něco hráčům nakreslil na tabulku a domácí riskli zbytek zápasu bez brankáře. „Sice jsme to nakonec sehráli úplně jinak než bylo původně v plánu, ale padlo to tam. Přišlo mi, že i MVIL ten konec zápasu podcenil. Asi si mysleli, že se jim za deset sekund už nemůže nic stát," komentoval Kantor dramatický závěr zápasu.

V nájezdech pak domácí urvali i ten druhý bod navíc. „Kluci nájezdy s přehledem proměňovali, Ostrava to nezvládla. Před zápasem jsme chtěli vyhrát za tři body, ale po tom průběhu jsou i ty dva víc než dobré," zasmál se Kantor.

Pro havířovské hráče je výhra nad ostravským sokem navíc zadostiučiněním, neboť předloni si soupeř na jejich úkor zajistil postup do první ligy a Pegres si na vyšší soutěž musel rok počkat. „V hlavách jsme to měli, i trenér nám to připomněl, tak jsme rádi, že jsme to zvládli. Teď už jsme ale oba v první lize a musíme se snažit v každém zápase, ne jen v tomto derby. Soutěž asi bude vyrovnaná," předpovídá Jakub Kantor.

Florbal Pegres Havířov – MVIL Ostrava LEXX 7:6 sn (3:2, 1:2, 2:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 8. P. Kožušník (Pavel Bezděčík), 9. V. Peřka (Vlach), 13. Fliega (Varta), 36. Kloza (Vlach), 58. Pavel Bezděčík (J. Kantor), 60. Varta (P. Kožušník), rozhodující nájezd Plášek – 16. Machálek, 17. Tomiczek, 27. Šrámek (Kalous), 35. Šrámek (Cabiš), 42. Machálek (Dombrovský), 51. Dombrovský (Machálek). Rozhodčí: Sýkora a Tkáč. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 134.

Havířov: Kotula – V. Peřka, Vlach, Fliega, Beneš, Kuttler, Folwarczný, Třaska – Holeš, Kloza, K. Peřka – P. Kožušník, J. Kantor, Varta – Pavel Bezděčík, Plášek, Glogar – Šochman. Trenér: Filip Kubíček.