Ambiciózní tým zahájil prvoligovou sezonu pátečním duelem proti MVIL Ostrava a zápas mu vyšel na výbornou. I díky hattricku Tomáše Daniše vyhrál 8:2.

Na lavičku Petrovic se poprvé postavil hrající trenér Petr Skácel, který stejnou funkci zastával už v havířovském Slovanu.

„Už jsem tam byl docela dlouho, chtělo to změnu. Potom přišla nabídka z Petrovic,“ uvedl zkušený florbalista, který v minulé sezoně posbíral společně s Tomášem Danišem úctyhodných 118 kanadských bodů.

Ofenzivně laděná dvojice na svou spolupráci jistě naváže i v Petrovicích, Daniš je totiž další novou tváří kabiny. „Sice už nemáme takovou rychlost jako osmnáctiletí kluci, ale hrajeme chytře,“ uvedl Skácel, který v Petrovicích podepsal smlouvu na tři roky. „Pokud budu mít týmu stále co dát a budu hrát, tak nemá cenu končit,“ dodal. Další výraznou posilou je Lukáš Hrubý, jenž má ve sbírce tři extraligové tituly.

Chtějí play-off

„Nějaké góly dáme vždy, ale základem je defenziva. Chceme udělat kádr, co bude mít jméno a kterého se ostatní týmy budou bát,“ burcuje Skácel.

Hratelným cílem Petrovic je postup do play-off. „Semifinále není nereálné,“ uvědomuje si Skácel. A co třeba postup mezi absolutní elitu? „O tom se nyní nebavíme, ale všechno je možné,“ uvedl týmový manažer Zdeněk Bíbr, jehož mrzí, že se pro klub stále nepovedlo sehnat generálního partnera.

Petr Sobol