Tabulka je díky hracímu systému značně nepřehledná, protože týmy mají různý počet zápasů, zato je extrémně vyrovnaná. Hned sedm celků figuruje v rozmezí jediného bodu!

„Já osobně si myslím, že soutěž bude letos vyrovnanější než loni. Spousta týmů posílila o extraligové hráče, těžko si dovolíte někoho podcenit. Ani dosud bezbodové Svitavy bych ještě neodepisoval,“ upozornil trenér Torpeda Filip Kubíček, jehož tým nedávno absolvoval nejdelší výjezd.

Trasa Karlovy Vary – Kladno přihrála florbalistům tři body. „Minimálně ty tři jsme chtěli, máme je, takže můžeme výjezd hodnotit jako dobrý,“ uznal Kubíček.

V Karlových Varech jeho tým prohrál 6:9, ale paradoxně byl bodům blízko. „Třeba v první třetině jsme soupeře přestříleli, a přitom prohrávali 0:4,“ kroutil hlavou Kubíček. „Šancí si vždycky vytvoříme spoustu, ale to proměňování, to nás zlobí,“ připomněl havířovský evergreen.

V Kladně se jednalo o vyrovnaný zápas. „Hodně dobrý florbal, hrálo se nahoru dolů,“ přitakal Kubíček. Jeho svěřenci vyhráli 5:3. Skalp týmu, který v minulé sezoně bojoval v superlize, potěšil. „Kladno přišlo o tři hráče, kteří shodou okolností přešli do Varů, ale tři body z výjezdu jsou určitě výborné. Letos bude hodně rozhodovat, jak budou týmy úspěšné doma. A každý bodík z cizího hřiště bude jen vítaným bonusem,“ míní trenér Torpeda.

V dosavadním průběhu soutěže jej zamrzela mimo jiné porážka v derby s Petrovicemi. „Udělali jsme nějaké chyby a překvapení bylo na světě. Ale Petrovice hrály dobře, zasloužily si body,“ uznal sportovně. Daleko lépe se mu vzpomínalo na dohrávku úvodního kola s Brnem. „Tam jsme otočili skóre, dlouho se to tahalo a v poslední třetině jsme rozhodli. Taky atraktivní zápas. Jiné ani nehrajeme,“ zasmál se závěrem havířovský kouč.

Tuto neděli čeká Torpedo souboj se sousedem v tabulce – Startem Praha. Z tohoto pohledu by tři body znamenaly hodně, zvláště, když má havířovský celek dva zápasy k dobru. Začíná se v 15 hodin.