Ještě na konci října Torpedo porazilo Náchod a zaostávalo za vedoucí dvojicí tabulky BA Praha – H. Brno jen o čtyři body. Poté ale prohrálo v Ostravě, nyní i v dalších dvou venkovních utkáních v Čechách a rázem je z toho devítibodová ztráta na první místo.

„Věděli jsme, že to bude těžké, oba týmy totiž patří k favoritům soutěže. Odjeli jsme tam bez několika nemocných hráčů, i tak jsme ale doufali, že uhrajeme nějaké body,“ okomentoval venkovní trip vedoucí havířovského týmu Pavel Kotula.

Špatný zápas ve Varech

V pátek zavítalo Torpedo na půdu Karlových Varů ve značně okleštěné sestavě, která čítala pouze 13 hráčů. Domácí šli v 11. minutě do vedení, vzápětí ale srovnal Šochman. V prostřední části ještě Černý srovnal na 2:2, pak už ale úřadovali domácí. „Celý zápas jsme byli horší, zasloužili jsme si prohrát,“ uvedl Kotula.

Černý se v zápase prosadil ještě jednou, Karlovy Vary však měly dvougólové střelce hned tři. „Máme problém dostat se do zakončení, nemáme moc velkých šancí,“ poukázal vedoucí Torpeda na problém. „A taky děláme chyby v obraně,“ dodal.

Karlovarští už si zápas pohlídali a nakonec vyhráli 9:4. „V závěru nám ubývaly síly, měli jsme za sebou dlouhou cestu, kluci byli unavení,“ podotkl Kotula. „Musíme zapracovat na koncovce, to nás teď trápí,“ upřesnil.

Hurrican Karlovy Vary – Exelsior Havířov 9:4 (2:1, 3:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 11. Šnajdr (Mutínský), 17. Klápa (Vašíček), 29. Strachota, 36. Zavadil (Lísa), 39. Zavadil (Vavro), 43. Nicklas (Běloch), 49. Pruner (NIcklas), 53. Šnajdr, 56. Strachota (Klápa) - 13. Šochman (Filip), 24. Černý (Tychtl), 56. Černý (Kučera), 58. Tychtl (Vilím). Rozhodčí: Vlček – Žofka. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 125.

Havířov: Stefan – Filip, Bezděčík, Kraus, Beneš – Plášek, Šochman, Černý – Vilím, Kučera, Kozlík – Kloza, Tychtl. Trenér: Plášek.

Bídná poslední třetina

V nedělním duelu na kladenské půdě mohli Havířovští využít služeb několika hráčů, kteří v Karlových Varech nestartovali. Hosté do zápasu vstoupili parádně a už v první minutě otevřel skóre Černý. Torpedo však vedení neudrželo a do kabin šlo už s jednogólovou ztrátou.

Hodně zajímavý byl závěr prostřední třetiny. V tom se s brankami roztrhl pytel, za Exelsior se prosadili Kraus, Kloza a Kozlík a hosté rázem vedli. Jenže v posledním dějství totálně vybouchli a dostali pět branek.

„Nedovedu si vysvětlit, co se stalo. Říkali jsme si, že si na ně musíme dát pozor, ale během pár minut bylo po zápase,“ poukázal na katastrofickou devítiminutovku vedoucí Torpeda Kotula. „Byl to výbuch, nedokázali jsme se poprat s jejich tlakem,“ mrzelo jej.

Torpedo tak letos popáté venku padlo a prohrálo už třetí zápas v řadě. „Máme mladý tým, možná se tam projevila i nevyzrálost,“ přemýšlí Kotula.

Havířov má nyní ideální příležitost, jak nelichotivou sérii zastavit. V pátek hraje derby se Slovanem a v neděli vyzve Litvínov. „Snad se znovu chytneme. Porážky nás mrzí, ale neděláme z toho žádnou vědu, stále jsme na pozicích pro play off s náskokem na týmy pod námi,“ uklidňuje mužstvo Pavel Kotula.

Kanonýři Kladno – Exelsior Havířov 8:4 (2:1, 1:3, 5:0)

Branky a nahrávky: 11. Pecha (Teslík), 12. Tyl (Riebauer), 40. Tyl (Riebauer), 41. Riebauer (Tyl), 43. Tyl (Přívara), 44. Stůj (Černý), 46. Tyl (Riebauer), 49. Nushart (Černý) - 1. Černý (Klimeš), 36. Kraus (Kozlík), 38. Kloza (Vilím), 39. Kozlík (Kraus). Rozhodčí: Müller – Novosad. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 160.

Havířov: Jasiok – Ošťádal, Klimeš, Filip, Bezděčík, Kraus, Feber – Plášek, Šochman, Černý – Vilím, Kučera, Kozlík – Beneš, Kloza, Drong – Tychtl. Trenér: Plášek.