„Jsme rádi, že jsme to zvládli. Nebyly to vůbec jednoduché zápasy a Opava prokázala svou sílu. Kluci se ale vydali, předvedli skvělé výkony a za celoroční snahu si postup zasloužili," ulevilo se trenérovi Torpeda Filipu Kubíčkovi, který vrátil havířovský klub na prvoligovou mapu.

„Sezona byla náročná, ale převládala pozitiva. Od začátku jsme si šli za svým cílem. Když to srovnám s minulou sezonou, prospěly nám příchody Varty, K. Peřky, Krečmera a Šimíka, kteří loni nebyli. Síla týmu vzrostla, teď si můžeme jen přát, abychom kádr udrželi pohromadě," poznamenal Kubíček.

Na dotaz, kam by ve své kariéře letošní postup zařadil, odpověděl: „Pro mě je každá dobrá sezona úspěchem. Před lety jsem stejně emotivně prožíval postup holek z druhé ligy do první, radovali jsme se společně i s juniory a dorostenci, když se nám povedlo získat stříbra a bronzy z nejvyšší soutěže. Jsou to všechno krásné vzpomínky. Nemám to tak, že bych nějakou úspěšnou sezonu stavěl nad jinou. Pro trenéra je stejně největším úspěchem to, když člověka navede na správnou cestu a on zůstane dál u sportu."

Torpedo bude muset nyní vyřešit hlavně finanční otázku, protože první liga je celorepubliková soutěž a náklady s ní spojené tudíž vzrostou. „Uvidíme, jak to bude dál, my jsme své splnili. Myslím, že první liga by Havířovu slušela a co se bude dít dál, to je věc dalších jednání. Každopádně tým má sportovně na to první ligu hrát," poznamenal Kubíček.

Torpedo Havířov – SK PEMA Opava 2:1 po prodl. (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Třetí duel finálové série se odehrál v Havířově před výbornou diváckou kulisou. V tomto utkání šlo vidět, že oba týmy si jsou dobře vědomy toho, že se hraje o mečbol. „Nikdo nechtěl udělat chybu, ale úplně opatrné to nebylo, jak by mohl naznačovat výsledek. Spíš zalapali oba gólmani. Měli jsme i dost štěstí, protože Opava nám zvonila na tyčky," uznal trenér Kubíček.

Branky a nahrávky: 29. Beneš (Pavel Kožušník), 67. Mžyk (Šochman) – 35. Gebauer (Repček). Rozhodčí: Kyjovský, Veselý. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 280. Stav série: 2:1.

SK PEMA Opava – Torpedo Havířov 5:6 (1:2, 4:1, 0:3)

Ve čtvrtém utkání prohrávali hosté 3:5. „Naštěstí jsme se nenechali zlomit. Říkal jsem klukům, že jeden dva góly nás mohou zase vrátit do hry. Nikomu se nechtělo v sérii pokračovat v rozhodujícím pátém zápase," popisoval Kubíček. Torpedu se pak povedlo srovnat a vítězný gól dal, stejně jako v sobotu, Vojtěch Mžyk. „Konec zápasu jsme ubránili. Klobouk dolů před mužstvem. Hráli jsme jen na dvě lajny s občasným prostřídáním, aby si kluci odfrkli. Musím vyzdvihnout bojovnost a přístup hráčů, skutečně jsme táhli za jeden provaz a mohli slavit. Postupu přes Opavu si velmi ceníme, i toho, že za námi dorazili naši fanoušci," ujistil závěrem Kubíček.

Branky a nahrávky: 7. Halámek (Klimscha), 27. Halámek (Klimscha), 30. Halámek (Klimscha), 36. Dzierža (Halámek), 37. Dzierža (Klimscha) – 4. Krečmer (Mžyk), 8. Plášek (Kajpuš), 32. Pavel Bezděčík (Beneš), 41. Beneš (Pavel Bezděčík), 43. Pavel Bezděčík, 53. Mžyk (Krečmer). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Bez vyloučení. Diváci: 290. Konečný stav série: 1:3.

Havířov: Kotula – V. Peřka, Vlach, Beneš, Fliega, Třaska, Mrowiec, Folwarczný, Duda – Plášek, Pavel Bezděčík, Kajpuš – Krečmer, Kožušník, Kloza – K. Peřka, Mžyk, Šochman – Kraus, Kantor. Trenér: Filip Kubíček.