„Stejně ale ta pravá soutěž začne až v play-off. Do té doby je to taková příprava," směje se trenér Torpeda Havířov Filip Kubíček.

Florbal Torpedo Havířov – Dragons H. Brod 14:1 (2:1, 3:0, 9:0)

V nečekaně jednoznačnou záležitost se změnil duel prvního týmu tabulky se třetím. Domácí Torpedo soptící Draky z Havlíčkova Brodu zasypalo sprškou gólů a po dvou třetinách to bylo 5:1. „Soupeř spoléhal na obranu, kterou má zažitou, a na brejky, ale to jsme mu znemožnili. V té druhé třetině už jsme protrhli menší trápení v koncovce. Soupeřovy šance pochytal brankář Piško," popisoval Kubíček průběh zápasu.

Jestliže se Torpedu v první části střelecky nevedlo, pak si to vynahradilo v poslední třetině, kterou ovládlo poměrem 9:0. Zmar hostí dokumentoval závěrečnou brankou Čermák, který si dal vlastní gól.

Branky a nahrávky: 19. Pavel Bezděčík (Plášek), 20. Vlach (K. Peřka), 28. Varta (Krečmer), 29. Mžyk, 35. Varta (Beneš), 41. Pavel Kožušník (Varta), 45. Varta (Pavel Kožušník), 48. Varta (Pavel Kožušník), 51. Pavel Kožušník (Krečmer), 52. Mžyk (K. Peřka), 53. Šimík (V. Peřka), 55. Pavel Kožušník (Krečmer), 57. Krečmer (Třaska), 60. vlastní Čermák – 20. Lupač (Sláma).

Florbal Torpedo Havířov – SK Pema Opava 7:3 (1:1, 2:2, 4:0)

V krajském derby proti Opavě se už konečně hrál florbal podle Kubíčkova gusta. „Tady to mělo úroveň. Narazily na sebe dva podobné styly obran, takže oba soupeři museli tvořit. Tady už se muselo o herních situacích i přemýšlet," líbil se Kubíčkovi zápas.

Klíčovým okamžikem byla trefa havířovského Mrowiece na 4:3. Opava pak musela více otevřít obranu, a to byla voda na havířovský mlýn. Během poslední minuty a půl nasypali domácí do opavské sítě tři góly a vylepšili podobu výsledku.

Za zmínku ještě stojí víkendový příspěvek nestárnoucího Pavla Kožušníka: 6 gólů a 2 asistence. „Co k tomu dodat? Pavel je rebel," smál se Kubíček. „Je obrovská výhoda mít takového hráče v týmu," dodal.

Branky a nahrávky: 5. Pavel Kožušník, 32. Pavel Kožušník (Krečmer), 34. Pavel Kožušník (Fliega), 48. Mrowiec, 59. Krečmer (Varta), 59. Kraus (Šimík), 60. Pěgřímek (Kowal) – 5. Gebauer (Kocur), 21. Dzierža (Kocur), 37. Dzierža (Gebauer).

Havířov: Piško (Nešťák) – V. Peřka, Vlach, Kowal, Folwarczný, Beneš (Fliega), Mrowiec – K. Peřka, Šimík, Mžyk (Kraus) – Pavel Bezděčík, Plášek, Pěgřímek – Krečmer, Varta, Pavel Kožušník – Třaska, Kajpuš. Trenér: Filip Kubíček.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.