Natřískaná Městská sportovní hala viděla ve středu večer dramatický pátý a rozhodující zápas finálové série mezi florbalisty Havířova a Královských Vinohrad.

Domácí se o šanci připravili „zbabranou“ první třetinou. Ve zbývajících dvou drželi míček, snažili se ostřelovat vinohradskou branku ze všech pozic, ale jejich tlak vedl jen ke korekci. Pražané svůj triumf jistili gólem do prázdné brány při havířovské power play.

„V polovině druhé třetiny jsme měli výrazný tlak, tam to chtělo branku,“ uvědomoval si trenér Havířova Filip Kubíček. „Bohužel jsme ji nedali, takže to před poslední části pořád bylo o tři. Tlačili jsme, ale to, co nedáme, to je trestuhodné,“ uznal.

Pražané se ocitli pod tlakem, vyhazovali míčky. Nepřišel však tlak Torpeda pozdě? „Myslím, že ne, ten gól jsme dali v dobrou chvíli, měli na to utkání srovnat. Ale měli jsme dávat góly. Byli jsme pomalí a soupeř blokoval naše střely. Když jsme měli vystřelit, tak nám to trvalo. Když jsme měli udělat kličku, tak jsme ji neudělali a zase jsme trefili prvního hráče. To nám výrazně ztěžovalo pozici,“ přiznal Kubíček.

Páté finále Havířov (žluté dresy) - Vinohrady.

Tomu vadila hlavně spousta chyb v rozehrávce. „Některé chyby, které děláme, jsou fakt zarážející. Takové nedělají ani starší žáci. Když tlačíte a potřebujete gól, tak si balonek musíte dát přesně, ne nastřelit prvního hráče, protože pak ten tlak k ničemu nevede,“ dodal mrzutě Kubíček.

Celý havířovský tým po skvělé sezoně porážka ve finále mrzela. Vyhrál základní část, zápasy play off projížděl hladce, dával spoustu branek. Najednou je ale konec. Sen o vítězství v soutěži se rozplynul.

„Je to takový konec nekonec. Vrchol sezony je v trapu, přesto sezona samotná nám nekončí a hrajeme ještě baráž,“ připomněl Kubíček.

Poražený finalista má totiž ještě šanci zabojovat o nejvyšší soutěž s druhým nejhorším celkem superligy, kterým letos bylo Brno, tradiční ligový účastník. To se v play out zachránilo na úkor Ústí nad Labem, které sestoupilo zpět do první ligy.

Na smutek tedy Havířované nebudou mít moc času, už v neděli se v Brně hraje první zápas série. Další víkend pak rovnou dva v Havířově. Série se hraje na tři vítězné zápasy. „Musíme se dát do pořádku, moc času není. Na straně Brna bude stát kvalita, ale dají se porazit. Výhodu mají v tom, že hrají každý rok spoustu těžkých zápasů v nejvyšší soutěži. My jich sehrajeme jen pár za sezonu,“ porovnával trenér Kubíček.

Torpedo Pegres Havířov – Sokol Královské Vinohrady 3:5 (0:3, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 23. Klimeš (Kožušník), 42. Černý (Varta), 59. Klimeš (Černý) – 3. Hartman, 10. Hanák (Hartman), 12. Jelínek (Kapucián), 26. Linhart (Z. Stuchlík), 59. O. Stuchlík. Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 550. Konečný stav série: 2:3.

Havířov: Kotula – Vlach, Kučera, Krečmer, Šochman, Beneš, Kuttler – Peřka, Kloza, Mžyk – Kožušník, Klimeš, Černý – Bezděčík, Plášek, Kozlík – Kraus, Holeš, Varta. Trenér: F. Kubíček.