Ti se v létě zúčastnili oblíbeného Czech Open v Praze, ale tam jel spíše různě poskládaný tým než klasické áčko. „Větší význam pro nás měl až turnaj v Polsku a přípravná utkání. To už jsme měli možnost dostat se do haly a něco natrénovat," ozřejmil trenér Torpeda Filip Kubíček.

Dřívější extraligový účastník prožívá aktuálně skromnější období, které je samozřejmě dáno zeštíhlením financí, jež má klub k dispozici. V minulé sezoně přišel klub o extraligu juniorů, ale mužům se dařilo a došli do finále východní skupiny soutěže, kde mu vystavil stopku ostravský MVIL, nyní už prvoligový soupeř.

I letos by florbalisté rádi zabojovali o přední příčky. Tým spíše posílil než oslabil. Odešli pouze Černý a Čížek, naopak se vrátili odchovanci Torpeda Varta s Krečmerem, kteří hráli ve Švýcarsku nižší soutěž, na střídavý start získal Havířov Šimka z FBC Ostrava a z téhož klubu se z hostování zpět do Torpeda vrátil K. Peřka. „A to se ještě po dvouroční odmlce vrátil k florbalu Kowal," usmíval se Kubíček. „Ale jestli nám to všechno prospěje, to se teprve uvidí," dodal.

V přípravě se jeho tým zaměřil na obranné systémy. „Ještě je potřebujeme vypilovat, ale nejen to, třeba i zakládání útoku. Hráči mě naopak překvapili kreativitou v útoku, improvizovat pořád umíme," pochvaloval si Kubíček, jehož tým odstartuje sezonu již dnes pohárovým utkáním v Krnově.

Do mistrovské soutěže vstoupí zítra na domácí palubovce od 17 hodin soubojem proti Žďáru nad Sázavou. A kromě prestižního zápasu s posíleným celkem Petrovic čeká letos Torpedo i zajímavé městské derby s nováčkem Slovanem Havířov. „To sice ano, ale moc havířovských hráčů tam nehraje, Slovan spoléhá na ostravské hráče, takže to za derby ani moc nebereme," přiblížil Kubíček.

Torpedo na Czech Open

Skupina: Baar United 5:2, Hurrican Karlovy Vary 1:0, Roude Leiw Luxembourg 4:5.
2. kolo: FB Topgrandma 2:7