Na vlastní palubovce prohráli s Opavou a v neděli budou muset bezpodmínečně porazit petrovické kolegy, kteří usilují o první místo v tabulce, protože už nyní se na ně bodově dotáhly celky Frýdku-Místku a ostravského MVILu.

„V zásadě jsme si prohráli první místo. Nevěřím, že by to někdo z trojice Klobouky, Petrovice, Opava ještě pustil," přiznal předseda havířovské florbalové organizace Roman Kantor.

Právě Opavě dalo Torpedo domácí porážkou možnost zabojovat ještě o postup. „Nemyslím si, že jsme byli v tom utkání horším týmem. Ale bylo to takové zvláštní. Kvůli olympiádě se hrálo až v úterý, čili ve všední den a hosté se s tím asi srovnali lépe," pokrčil rameny Kantor po nečekané prohře.

Vyrovnaný zápas, v němž mělo naopak Torpedo kombinačně navrch, se lámal v prostředním dějství, kdy mohli Havířované soupeři odskočit na větší než jednobrankový rozdíl. „Zase to bylo o proměňování. My jsme šance nedali, soupeř ano. Kdybychom Opavě odskočili na dva nebo tři góly, zase by to bylo o něčem jiném. Ale hosté s námi hráli otevřenou partii nahoru dolů. Nikdo na taktiku moc nehleděl a nakonec byla Opava o ten jeden gól lepší," uznal Kantor.

Torpedu se tím dost zkomplikovala už samotná účast v první pětce, která zůstane ve druhé lize. „Musíme o víkendu porazit Olomouc i Petrovice. Tam se rozhodne," vzhlíží ke klíčovým zápasům sezony Roman Kantor.

A na koho z trojice Klobouky – Petrovice – Opava by si vsadil? „Podle mě soutěž vyhrají Petrovice, a to přesto, že u nás prohrají," usmál se závěrem předseda havířovského florbalu.

Florbal Torpedo Havířov – SK PEMA Opava 4:5 (1:1, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Petr Bezděčík (Plášek), 21. Mattivi (J. Kantor), 36. Kuttler (Plášek), 55. Vlach (K. Peřka) – 2. Pavela (Dzierža), 30. Boželník (Mazur), 39. Martiník (Rychlý), 41. Boželník (Mazur), 45. Mazur (Boželník). Rozhodčí: Hála, Szilvási. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 54.

Havířov: Piško – V. Peřka, Kuttler, Beneš, Petr Bezděčík, Halaxa, Nevrlka – Pavel Kožušník, Mattivi, Plášek – K. Peřka, Vlach, Čížek – J. Kantor, Kajpuš, Pavel Bezděčík – Michejda. Trenér: R. Kantor.