Jejich semifinálová série s Ostravou sice skočila poměrně brzy, ale hráči se určitě nemají zač stydět. „To rozhodně ne. Je škoda, že jsme ještě nevybojovali druhé domácí utkání, případně rozhodující v Ostravě, ale soupeř byl kvalitní a my neměli štěstí. Trefili jsme snad čtyři tyče," zalitoval hlavní kouč juniorky Richard Strnadel po závěrečném utkání sezony.

Naopak Ostravané mířili přesněji a dávali gól za gólem. Skvěle povzbuzující hala nakonec „své chlapce" ve třetí části dohnala ke korekci hrozivě vyhlížejícího stavu 1:6, ale to už bylo vše. Havířovští končí, ale smutnit určitě nemusí.

„Je nám líto, že jsme se neodvděčili našim fantastickým fanouškům, chtěli jsme pro ně vybojovat ještě minimálně jeden zápas, ale co se dá dělat. Nakonec máme díky postupu Střešovic přes Bohemians bronzové medaile, a to si myslím, že je skvělý úspěch, kterého si považujeme," ujistil trenér Strnadel.

Spolu se svým kolegou Filipem Kubíčkem připravili své svěřence na sezonu v G2 lize juniorů na výbornou a na zisku medailí mají velký podíl. O ten se samozřejmě největší měrou postarali sami hráči, kteří prokázali své florbalové kvality a jistě o ně bude po sezoně zájem ve vyšších soutěžích.

Florbal Torpedo Havířov – ČPP Software Ostrava 3:6 (1:1, 0:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 19. Vilím, 48. Drobisz (Šimík), 59. Šimík (Mrowiec) – 2. Šešulka (Kováč), 26. Šešulka (Lipový), 31. Kováč (Šešulka), 32. Ožana, 40. Lipový (Kováč), 46. Trulík (Křiva). Rozhodčí: Ďopan, Jüngling. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 412. Konečný stav série: 0:3.

Havířov: Nešťák (46. Kotucz) – Mrowiec, Drobisz, Zemánek, Pařenica, Folwarczný, Třaska, Seidl, Duda – Vilím, Delong, Šimík – Kraus, Kloza, Mžyk – Šochman, Glogar, Pěgřimek – Antoszyk. Trenéři: R. Strnadel a F. Kubíček.

Více v tištěném vydání Deníku.