„Bohužel. Vedli jsme, ale Brno otočilo. Zpětně si můžeme říct, že jsme měli vést výraznějším rozdílem. Jeden gól navrch je prakticky nic," přiznal trenér Torpeda Filip Kubíček.

Havířov měl přitom v úvodních dvou třetinách šance na to, aby dal klidně osm gólů. „Šance tam byly, hra byla celkem vyrovnaná, ale přece jen se mi zdálo, že jsme na míčku lepší. I šancí jsme měli víc," potvrdil Kubíček.

Obrovská škoda byla domácího srovnání v poslední minutě první části, kdy se Havířov dlouho úspěšně bránil brněnské přesilovce. „Ale neubránili jsme se až do konce. Podobná situace nastala, když jsme vedli 3:1. Vystřídali jsme a okamžitě přišel kontaktní gól. To jsou momenty, které se pak v konečném důsledku ukážou jako klíčové," vadila Kubíčkovi chvilková nekoncentrace hráčů.

Jenže ještě větší postihl Torpedo v posledním dějství. Dvouminutový výpadek stál mužstvo ztrátu vedení, do něhož se naopak dostali Brňané. „Tam se to asi zlomilo. Samozřejmě jsme pak ještě zatlačili a měli další šance, ale ten výpadek na nás evidentně zanechal stopu. Hráči najednou nebyli schopni hrát uvolněně a něčím soupeře překvapit," postřehl Kubíček.

Domácí nakonec ještě přidali pátý gól. „Co se dá dělat, porážku házíme za hlavu, je třeba jít dál. Stěžejní bude, abychom byli připraveni na play-off, kam se snad dostaneme. Ale i takový zápas nás může posunout dál, je třeba si z něj vzít poučení," zakončil trenér Torpeda.

Sokol Gullivers Brno – Florbal Torpedo Havířov 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 20. Kredatus (Konečný), 38. Mendrek (Konečný), 44. Vancl (Bořecký), 45. Vancl (Bouška), 53. Mendrek (Konečný) – 4. Šimík, 29. Plášek (Petr Bezděčík), 37. Mžyk (V. Peřka).

Havířov: Piško – V. Peřka, Vlach, Kowal, Petr Bezděčík, Fliega, Beneš – K. Peřka, Šimík, Mžyk – Pavel Bezděčík, Plášek, Bajgar – J. Kantor, Kajpuš, Varta. Trenér: Filip Kubíček.