Karviná přitom po dvou minutách v domácím utkání prohrávala 0:6. „V 10. minutě už jsme ale vedli 24:12 a pak naše převaha narůstala ve všech činnostech, skóre jsme plynule navyšovali až na vytouženou stovku,“ vrátil se k průběhu duelu trenér Sokolů Roman Hamrus.

V karvinském KLUBstenu se věnují malým zájemcům o stolní tenis. Za čtvrtstoletí existence prošla oddílem více než tisícovka dětí. Foto: KLUBsten Karviná

Lídr soutěže ale kvůli zdravotním a pracovním důvodům některých hráčů nenastoupil v 16. kole v nejsilnější sestavě. „Kapitána Oswalda výborně nahradil Landor, skvěle se zapojily i nové posily Kavan a Lazecký z Opavy,“ pochvaloval si karvinský kouč rozšíření kádru.

„Celá sestava předvedla výborný a vyvážený výkon. Všichni hráči bodovali, bránili a skvěle komunikovali,“ ocenil tým za čtrnácté vítězství ve třetí nejvyšší české basketbalové soutěži.

V dalším kole zamíří Karviná příští měsíc do Brna - v sobotu 11. února se utká se čtvrtým SK Basket Renocar a v neděli 12. února s třetím SK Žabovřesky.

České stolní tenistky v kvalifikaci o mistrovství Evropy družstev porazily v Havířově Itálii 3:2. Národní tým poprvé vedla trenérka Renáta Štrbíková.
OBRAZEM: Stolní tenistky s trenérkou Štrbíkovou postoupily v Havířově na Evropu

II. liga basketbalistů, skupina C - 16. kolo:

Sokol Karviná - Vlci Žďár nad Sázavou 103:53 (52:28)

Karviná: Blažek 15, Lepka 13, Koloničný 13, Landor 13, Brůna 12, Kavan 10, Lazecký 10, Horváth 8, Zikl 7, Marek 2. Trenéři: Roman Hamrus a Petr Sodomka.

Karviná měla 30 zisků (Zikl 6, Kavan 5), 8 trojek (Lazecký 2, Horváth 2), 6 bloků, 24 doskoků (Koloničný 6), střelba z pole 60 procent, 20 asistencí (Brůna 8).