Klimco Darkovice – Premium Havířov 2:3 (1:1)

 

Ve vyrovnaném utkání bylo nakonec šťastnější Premium. Od začátku utkání se šance střídaly pravidelně na obou stranách hřiště. V 10. minutě nebezpečně střílel havířovský Wdówka. Vzápětí na druhé straně chybělo Vojáčkovi jen pár centimetrů, aby při brejku dva na jednoho dosáhl na přihrávku před poloprázdnou brankou. Skóre se poprvé změnilo ve 14. minutě, kdy se nádherně střelou od břevna trefil Vojáček a dostal Darkovice do vedení.

O chvíli později mohl vyrovnat Kilnar, ale neporadil si v bezprostřední blízkosti s brankářem Šimkem. Do šaten však šla družstva přece jen za vyrovnaného stavu, když se dvě vteřiny před koncem poločasu odhodlal k poslední střele z půlky hřiště Poláček a k překvapení všech míč zapadl přesně k tyči branky, jejíž ochránce měl asi zakrytý výhled a na střelu vůbec nereagoval – 1:1. Do druhého poločasu vstoupily lépe Darkovice. Brankář Premia Hekera se měl co ohánět.

Ve 23. minutě jen s velkou námahou vyrazil nebezpečnou střelu na roh. O pět minut později už byl havířovský brankář krátký na dobře vyřešený brejk dva na jednoho a zakončení Harasima – 2:1. Havířované po inkasované brance zvýšili aktivitu a začali domácí agresivněji napadat při rozehrávce. Ve 32. minutě byla aktivita Premia korunována vyrovnáním, když se v brankovišti nadvakrát prosadil Wdówka. Za další čtyři minuty mohl získat vedení na stranu Darkovic Vojáček, ale jeho střela těsně minula branku. Rozhodující gól utkání vstřelil ve 37. minutě pohotový Wdówka, který přesnou ranou nedal brankáři Šimkovi šanci. Darkovice v závěru vrhly všechny síly do útoku a vyrovnání viselo ve vzduchu. Brankář Hekera však spoluhráče výrazně podržel.

Branky: 14. Vojáček, 28. Harasim – 32. a 37. Wdówka, 20. Poláček

 

SICO Jilemnice – Premium Havířov 0:3 (0:0)

 

Premium začalo utkání velkým náporem. Během prvních šesti minut nevěděla obrana domácích kam dřív skočit, ale obrovské šance Kilnara, Wdówky a Poláčka zůstaly nevyužity. Domácí poprvé provětrali brankáře Hekeru až v 7. minutě, ale ten si s jejich šancí poradil. Největší příležitost Jilemnice se zrodila ve 14. minutě. Nadějný brejk zhatila nepřesná střela z křídla. Jelikož se neujaly ani další šance Premia, šlo se do kabin za bezbrankového stavu. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil.

Premium bylo výrazně aktivnější a domácí, kteří hráli s velkým respektem, se spíše bránili a snažili se překonat obranu Premia dlouhými pasy na pivota. O výsledku se rozhodlo až v poslední desetiminutovce. Ve 30. minutě se na levém křídle hezky uvolnil Kilnar a svou akci zakončil přesnou střelou – 0:1. Když o tři minuty později zakončil Goj z bezprostřední blízkosti krásnou kombinační akci Premia, bylo o osudu utkání vlastně rozhodnuto. Ve 37. minutě ještě přidal třetí branku Havířova Wdówka, který potvrdil druhý plný bodový zisk úřadujícího mistra.

Branky: 30. Kilnar, 33. Goj, 37. Wdówka.