V utkání o postup do nejvyšší soutěže přehrál loňský účastník I. ligy Excalibur snaživý Zama Systém (bývalý Autoservis Czudek) 4:2 po poločase 2:0. Druhá baráž se odehrála mezi týmy Sun Café, což jsou bývalí Držáci, loňský šestý tým III. ligy, a druholigovým Quatrem. I v tomto případě slavil úspěch celek z vyšší soutěže, tedy Quatro, a po výhře 3:2 (poločas ovšem 0:2!) nepovolil Držákům, nyní Sun Café, postup do II. ligy. Celá soutěž se naplno rozběhne o tomto víkendu v hale MFK Karviná (bývalá Kovona).

Mezi druholigovými účastníky jsou následující změny: z první ligy sestoupil pouze Veterán Team, v soutěži zůstalo deset loňských účastníků s tím, že 1. FC Senior se přejmenoval na Drings After, Old Boys na Dakol, již zmiňovaný Czudek na Zama Systém a Teco se do soutěže vůbec nepřihlásilo. Třemi nováčky jsou loňští třetiligoví premianti MFK Karviná dorost, Paradise a Brandýs. Zbylá dvě uvolněná místa přináleží Chaosu a Slezanu (postoupili dodatečně), přičemž mužstvo Chaosu bude nyní vystupovat pod názvem Mobilka.

Do třetí ligy zahučel pouze loni patnáctý Hurt Bohumín, jelikož poslední šestnáctý Sport Team se rozpadl. Společnost mu bude dělat další patnáctka týmů, z nichž čtyři jsou úplnými nováčky a další dva se dají označit pojmem staronováčci. Těmi jsou ČD Chmelaři, jejichž silnější část bude válet v první lize pod názvem HIS a pak ještě Atletiko, které se odloučilo z mužstva Atletico Casper. Celek s názvem Casper bude rovněž letos působit v nejvyšší soutěži.

Z loňských účastníků III. ligy chybí čtveřice Wizards, Zuřiví tygři, Mizerové a LO3, které nahradili La Cerveza, SK Katim, Kovona Systém a Shimano. Změny názvů mužstev jsou pouze dvě. Výše zmiňované Sun Café (někdejší Držáci) a pak ještě Tequila. Ta bude vystupovat pod chrabrým názvem Blaničtí rytíři, alespoň se tak dá soudit podle soupisky hráčů. Jen aby mužstvo samo nepotřebovalo pomoc, až mu bude nejhůře…