Honzo, jak vzpomínáte na své futsalové začátky ve svém městě?

Určitě jen v dobrém. Jako mladí kluci jsme po velkém fotbalu, hlavně v zimě, hráli havířovskou ligu futsalu a brali ji jako zpestření nebo zábavu.

Kdy přišel ten zlom a uvědomil jste si, že se budete futsalem živit?

Zlom přišel v momentě, kdy mi končil dorostenecký věk v Baníku Ostrava. Konkrétní nabídky do ligy nebyly, ale přišla možnost a nabídka brněnského Tanga. A protože jednání s ním byla sympatická a seriózní, rozhodl jsem se pro futsal.

Na koho ze svého rodného města a futsalového prostředí nejvíce vzpomínáte?

Na to nejde odpovědět. Těch lidí je hodně a nejde vybrat jen jednoho. Ale určitě všichni, kteří působili ve Slavii Havířov. Tam byla skvělá parta lidí a rád na ty časy vzpomínám.

S Nizozemskem hrajeme ve vašem rodném regionu. Jak se těšíte na zápasy v Ostravě a v Karviné?

Těším se moc. Je to po dlouhé době, co tady bude reprezentace a v Karviné asi úplně poprvé. Doufám, že budou plné haly s pěknou atmosférou a že reprezentace v budoucnu opět zavítá na severní Moravu.

Budou pro vás oba zápasy výjimečné tím, že vás podpoří mnoho známých?

Určitě ano. Na tribunách bude hodně přátel, rodina a kamarádi. Tak, jak nebývám před zápasy nervózní, tak teď asi trochu budu (smích).

Evidoval jste u kamarádů velký zájem o tyto zápasy?

Ano, zájem je opravdu velký. Doufám, že se jim ukážeme v tom nejlepším světle.

Zápasy s Nizozemskem jsou přípravou před únorovou kvalifikací v Brně. Jak vidíte šance Čechů postoupit přes Kazachstán, Rumunsko a Slovinsko na MS 2020?

Kvalifikace bude strašně těžká. Všechny týmy jsou na vysoké úrovni. Jsme rádi, že hrajeme doma. Věřím, že fanoušci a domácí prostředí budou naší velkou výhodou a že postoupíme minimálně do baráže.

A co očekáváte od Nizozemců i s ohledem na zkušenost z loňských přípravných zápasů na půdě soupeře?

Já jsem loni v Nizozemí nebyl, ale v minulosti jsem již proti nim hrál. Očekávám od nich obrovskou individuální techniku a kvalitu na balonu.