V klasifikaci Moravského poháru se jich hned pět vešlo na stupně vítězů, Natálie Lovětinská dokonce uspěla na otevřeném mistrovství republiky.

Poslední pátý závod Moravského poháru ve sportovní gymnastice v Hulíně přinesl karvinským gymnastkám hodně radosti.

Sedm závodnic Kovony Karviná bojovalo v letošním seriálu poháru (Valašské Meziříčí, Hulín, Vsetín, Karviná a znovu Hulín) o medailové pozice. Byly to Markéta Pernicová (ročník 2010), Kateřina Linhartová, Izabela Cihlářová (obě 2009), Natálie Tabaková, Natálie Boldisová (obě 2008), Natálie Lovětinská (2007) a Magda Macošková (2000). Pěti se to nakonec podařilo.

Natálie Tabaková obhájila na Moravském poháru celkové vítězství.Zdroj: Kovona Karviná

V kategorii ročníků 2010 vybojovala Markéta Pernicová třetí místo, mezi ročníky 2009 Kateřina Linhartová také třetí místo a Izabela Cihlářová místo páté. Kategorii ročníků 2008 vyhrála Natálie Tabaková, pátá skončila Natálie Boldisová. Mezi ročníky 2007 byla druhá Natálie Lovětinská a mezi staršími děvčaty ročníků 2000 obsadila další třetí místo Magda Macošková.

Tím výčet letošních úspěchů pro Karvinou neskončil, neboť na otevřeném Mistrovství České republiky ve sportovní gymnastice v Hulíně, který pořádal ČSGS, dokázala Natálie Lovětínská vybojovat mistrovský titul.

Trenéři vyslali do boje tři gymnastky Kovony, Natálie Tabakovou, Boldisovou (obě ročník 2008) a Lovětinskou (2007).

V nejsilněji obsazené kategorii ročníků 2008 se na přední místa prodraly zástupkyně tradičních gymnastických oddílů z Brna, Prahy či Vsetína, ale karvinská děvčata se neztratila. Předvedla nové, obtížnější prvky na prostných i kladině a zvládla také přeskok do stoje i bradla.

Natálie Tabaková potěšila trenéry sedmým a Natálie Boldisová zase osmým místem v nabité konkurenci.

Nejvíce radosti přinesla Karviné kategorie 2007, kde si zlatou medaili a titul mistryně republiky vybojovala Natálie Lovětinská. „Neskutečná paráda. Natálka zvládla celý čtyřboj s maximálním nasazením a s novými prvky, na kterých s trenéry dlouho pracovala. Je to skvělý výsledek," radoval se předseda oddílu Milan Groš.

Mladé gymnastky tak zúročily několik let tvrdé tréninkové dřiny. Na jejich výkonnostním progresu mají lví podíl trenérky Zdena Grošová, Dana Mravcová a Alena Kwasnicová.