Na start na štramberském náměstí se v plné zásahové výstroji i se vzduchovou lahví postavilo pět desítek profesionálních a dobrovolných hasičů z celé republiky, včetně několika studentů „hasičiny“ z VŠB-TU. Profesionální hasiči měli navíc masku a zapnutý dýchací přístroj. Po startu roztáhli dvě hadice s proudnicemi, 40krát udeřili desetikilovým kladivem do hammerboxu, překonali dva metry vysokou bariéru, přenesli figurínu (60 kg), vylezli na lešení, kde vytáhli nahoru závaží o hmotnosti 25 kg.

Pak už je čekal „pouze“ vysilující běh po strmých zámeckých a věžních schodech až na vrchol Štramberské trúby (cca 300 schodů, převýšení 60 metrů). Samotná Trúba má 159 schodů. Závod v rámci víkendových Dnů města Štramberku sledovaly stovky diváků. Na ochozu Štramberské trúby zazvonil jednatřicetiletý ostravský profesionální hasič Teslík na zvonec v čase 05:02 minuty. Druhý Radim Vacula z HZS Jihomoravského kraje Brno dosáhl času 5:15, třetí Leopold Hejneš z HZS MSK Ostrava měl v cíli čas 5:23.

V kategorii dobrovolných hasičů a studentů (závodili bez zapnuté dýchací techniky, pouze na zádech nesli láhev se vzduchem) zvítězil Lukáš Novák ze sboru Ústí nad Orlicí časem 5:22 minuty a při třech moravskoslezských pohárových vítězstvích nenašel přemožitele. Zvláštní pozornost vyvolala účast šestnáctiletého Jaroslava Krulicha (ml.), který na svém druhém startu (poprvé loni) na Štramberské trúbě dosáhl času 7:23. Závodil za Hasičský sportovní klub Nový Jičín. Rozdíl mezi nejmladším a nejstarším účastníkem (V.Vysocký) tak činil v sobotu 33 let.