Havířované v minulé sezoně postoupili do play off, v němž prohráli s pozdějším vicemistrem pražským El Niněm.

Letos by Havířovští rádi své postavení mezi českou elitou vylepšili. Do týmu přišel odchovanec klubu Petr David, který posledních deset let působil v zahraničí, převážně ve druhé německé lize. Naposledy v TV 1879 Hilpolstein. Společně se zkušeným Markem Čihákem a devatenáctiletým slovenským talentem Tiborem Špánikem by měli vytvořit silnější tým, než byl ten loňský. Alespoň trenér Kamil Koutný je o tom přesvědčen.

„Posílili jsme určitě hodně, protože místo čtyřky v sestavě přišla jasná jednička. Pro nás to v praxi znamená, že bychom se chtěli pokusit bojovat o první čtveřici. Jestli se nám to povede, to je v tuto chvíli těžké říct, protože k výrazným změnám došlo i v jiných klubech," vysvětluje Koutný.

Favoritem TTC Ostrava

Mistrovský titul bude obhajovat TTC Ostrava 2016, ale jednoduché to mít nebude. Z týmu odešly zahraniční posily Karakaševič s Gionisem a hned několik soupeřů se bude snažit dvouletou nadvládu Ostravy přerušit. „Je to tak, do extraligy přišli noví hráči a došlo i k poměrně zajímavým přestupům. Řekl bych, že téměř v každém mančaftu se objeví jeden nový silný hráč. Samozřejmě, že mistrovská Ostrava oslabila, ale bude to pořád velmi kvalitní tým. Třeba ligu nevyhraje, ale rozhodně k favoritům na finále patřit bude," míní Koutný.

Zajímavostí nového ročníku extraligy budou čtvrteční předehrávky, kdy se vybrané utkání bude živě přenášet ve vysokém rozlišení prostřednictvím streamu. Fanoušci si tak budou moci vychutnat duel včetně komentáře a rozhovorů s hráči i trenéry.

Hrací řád nejvyšší soutěže se Kamilu Koutnému zamlouvá. „Když se hraje o víkendech, nemůže na zápasy chodit spousta hráčů, kteří působí v nižších soutěžích. Z tohoto titulu se páteční, ale také i čtvrteční zápasy zdají být v pořádku. My bychom chtěli hrát atraktivnější stolní tenis a určitě bychom chtěli mít co největší podporu fanoušků."

Hned v prvním utkání nové sezony se jeho svěřenci přesvědčí, jak na tom opravdu jsou. V pátek 31. srpna přivítá Baník na svých stolech od 18 hodin Liberec, který disponuje silnou trojicí Radek Košťál, Mohamed Shouman a Samuel Kalužný.