„Ale i tam jsme měli špatný příjem a soupeř nám bodově odskočil," poznamenal trenér Havířova Ján Hukel, který tentokrát nemohl pochválit své svěřence ani za výkon. „Bylo to jednoznačné. Benátky působily kompaktněji, byly po všech stránkách lepší," dodal.

Druhý set byl vyrovnaný do stavu 11:11, pak se hosté díky kvalitnímu servisu Motyse dostali zase do vedení a bez potíží dovedli sadu do vítězného konce. Třetí set už jen stvrdil zaslouženou výhru Benátek. I kapitána domácích Tomáše Jambora porážka mrzela. „Mrzí mě, že jsme v posledním domácím utkání nepředvedli důstojnější hru. Takhle se určitě prezentovat nechceme," podotkl.

Havířov nyní čeká ještě poslední zápas s taktéž zklamanou Ostravou a pak se bude soustředit na barážové utkání proti vítězi I. ligy, kterým bude buď béčko ČZU Praha, nebo EGE České Budějovice. I když i na samotnou baráž nemusí ani dojít.

O vševypovídajícím stavu domácí volejbalové scény totiž asi nejlépe vypovídá skutečnost, že béčko Prahy postoupit nemůže a Budějovice, které de facto suplují rezervu extraligového Jihostroje, postoupit nechce. „Pro nás by letos asi skutečně bylo nejlepší, kdyby se baráž vůbec nehrála. Oba kluby výš nemohou, ale definitivně to budeme vědět až koncem příštího týdne," poznamenal předseda havířovského klubu František Horváth.

SKV Havířov – Karbo Benátky n. J. 0:3 (-17, -15, -13)

Rozhodčí: Grabovský a Pecháček. Diváci: 110.

Havířov: Jambor, Kořistka, David, Šoltys, Neusser, Smith, libero Dohnal. Střídali: Pospíšil, Holiš. Trenér: Ján Hukel.