Když Havířov slavil 90 let od založení klubu, dokázal doma v rámci oslav Vsetín porazit. Ve středu vyrazil na Lapač, domů se ale vrátil s prázdnou.

Havířovští v pondělí doma prohráli s Porubou a body nezískali ani ve Vsetíně. Předvedli však výrazně lepší výkon. „Opět se ukázalo, že venku hrajeme úplně jinak. Doma je na mladé kluky větší tlak, nedáváme góly a nehrajeme tak, jak chceme,“ komentoval trenér AZetu Jiří Režnar odlišné výkony svého týmu.

Havířov začal na Lapači aktivně, jenže během úvodní desetiminutovky se nechal třikrát vyloučit a třetí početní výhodu už domácí využili. Z mezikruží se nad Bláhovo rameno trefil Rob.

„Ve druhém dějství jsme ale hráli výborně a dostali jsme Vsetín pod tlak,“ potěšilo Režnara. Na ledě se začalo přiostřovat, další branka ale padla až ve 46. minutě, kdy Rehuš dotlačil puk za záda do té doby bezchybného Gáby – 1:1.

Odstartoval tím divokou tříminutovku, v níž padly tři góly. Uplynulo totiž jen 35 vteřin a hosté díky přesné střele Veselého dokonce vedli. Z vedení se však těšili také jen pár sekund, než svou druhou brankou srovnal Rob.

Havířov si mohl vzít vedení zpátky a rozhodnout, jenže pokus Maruny skončil na tyči. Naopak na konci 56. minuty se po teči prosadil vsetínský Kopta a tři body zůstaly na Valašsku.

„Byl to smolný gól, je to škoda,“ mrzelo Režnara. „Je vidět, že mladí hráči ještě dělají v rozhodujících momentech chyby a stále se učí,“ dodal.

Hosté ještě v závěru zkusili hru bez brankáře, zápas už ale do prodloužení nedostali. „Byl to minimálně remízový zápas, ale takový je hokej,“ zhodnotil Režnar další neúspěch.

VHK Vsetín – AZ Havířov 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 11. Rob (Pechanec, Slováček), 48. Rob (Jonák), 56. Kopta (Jenáček, Frolo) – 46. Rehuš (O. Procházka, Chroboček), 47. R. Veselý (Gřeš). Rozhodčí: Čech, Cabák – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 5:6, navíc Frolo (V) 10 min OT. Využití: 1:0. Diváci: 2 420.

Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Mrowiec, Bořuta, Dudek, Kachyňa – O. Procházka, F. Seman, Rehuš – Gřeš, R. Veselý, Kotala – Maruna, Žukenov, L. Bednář – Macuh, Cihlář, Juhász. Trenér: Režnar.