Za přístup k utkání i předvedený výkon pochválil havířovský trenér Jaroslav Tomáš celý tým, zvláště ale zkušeného Radka Neussera, který spoluhráče výrazně podržel. „Byl to náš nejlepší hráč," chválil Tomáš.

V úvodní sadě se domácím ještě dařilo podání. „Riskovali a vycházelo jim to. Odtlačili nás od sítě a nenechali nás předvést kombinační akci. Těžko jsme se prosazovali středem," připustil Jaroslav Tomáš.

Změna nastala od druhého setu, po prostřídání sestavy. „Po dvou zápasech se na svůj post univerzála vrátil Šoltys. Mladému (Danielu Holišovi – pozn. aut.) to tentokrát nešlo, tak se tam Radek vrátil a odehrál skvělý part," pochvaloval si Tomáš.

Havířov třemi výsledkově takřka totožnými sety obrátil zápas ve svůj prospěch. Speciálně se připravil na svého bývalého hráče Filipa Kramara a ve druhém a třetím setu jej zcela vyeliminoval. „Připravovali jsme se na něj, protože je to nejlépe bodující hráč Odolky. Musím kluky za plnění pokynů pochválit, Filipa jsme poslali sednout na lavičku," usmíval se Tomáš.

Radost z výhry mu kalí jediné – drobná zdravotní komplikace Ryana Meehana, který si na čtvrtečním tréninku podvrtnul kotník a celé utkání v Odolena Vodě odehrál s velkým sebezapřením. „Půjde na rentgen a uvidíme, jak na tom bude. Kdyby chyběl, bylo by to na síti velké oslabení," připomněl Tomáš absence Meehana, která se letos vždy projevila havířovskou porážkou.

Aero Odolena Voda – SKV Havířov 1:3 (19, -21, -21, -20)

Rozhodčí: Marschner, Buchar. Čas: 100 minut. Diváci: 250.

Nejvíce bodů O. Vody: Douglas 13, De Souza 12, Prajzler 11.

Havířov: Hukel 9, David 5, Holiš 1, Neusser 14, Meehan 12, Duda 6, libero Dohnal – Šoltys 10, Mikoška 1, Fajkus, Adamík. Trenér: Jaroslav Tomáš.