Důvod je známý: finance. Deníku to potvrdil i dlouholetý předseda SKV Havířov František Horváth, který přiznal, že je mu to líto. „Po sedmi letech, kdy jsme působili v extralize, je to smutná zpráva, ale takový je prostě stav věcí," pokrčil rameny.

Dlouhodobě byla situace ohledně volejbalu v Havířově neudržitelná. Havířovská radnice zpočátku klub podporovala adekvátní sezonní částkou ve výši tři miliony korun, od čtvrté extraligové sezony se tato suma smrskla na cifry okolo 900 tisíc.

František Horváth, předseda SKV Havířov.

V posledním ročníku disponoval klub rozpočtem 1,5 milionu korun, což je oproti ostatním extraligovým konkurentům směšná suma. „Taky to stačilo na poslední místo," připomněl Horváth. Od města, nadále největšího partnera havířovské odbíjené, dostal klub 920 tisíc korun. „Spolu se sponzory jsme se dostali někam na půldruhého milionu, ale abyste mohl extraligu hrát na nějaké úrovni, potřebujete minimálně dvojnásobek, tedy ty tři miliony, které jsme dostávali na začátku našeho působení v extralize," objasňuje Horváth.

Havířovští bojovali o extraligovou příslušnost každoročně a každoročně také měli značné problémy poskládat rozpočet. Jen přihláška do extraligy něco stojí. „Letos už jsme nebyli ani na té hraně. Nedostali jsme dostatečný finanční příslib, museli jsme se extraligy vzdát," povzdechl si Horváth.

Extraligovou licenci od Havířova získalo pro novou sezonu Kladno. Došlo k trojdohodě mezi ním, Havířovem a Hradcem Králové. Havířov bude místo Hradce působit ve druhé lize, ten se posunul do první ligy.

Více v tištěném vydání Karvinského a havířovského Deníku.