Dvojnásobný ragbista Česka, který působil i v nejlepší soutěži světa – francouzské TOP 14 –, se na začátku druhého poločasu střetl s ukrajinským kapitánem. Kromě toho, že sudí událost „ocenil“ vyloučením Rapanta, vystrašilo zhruba 1300 fanoušků na stadionu i zranění, po němž musel být odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice.

Nakonec se však ukázalo, že nejde o nic vážného a Rapant se později na stadion vrátil. „Bylo to nejbláznivější utkání, které jsem kdy sehrál za reprezentaci,“ řekl například pro Českou televizi Martin Cimprich, který k výhře přispěl osmnácti body.

Potvrdilo se tak, že Havířov reprezentaci svědčí. Národní tým zde sehrál již historicky páté utkání, pokaždé zvítězil. Dvakrát nad Polskem, pak nad Jugoslávií a Chorvatskem. Nyní se do této skupinky zařadila i Ukrajina.

Utkání mistrovství Evropy rugby divize Trophy: Ukrajina - Česko, 23. března 2024, Havířov.Utkání mistrovství Evropy rugby divize Trophy: Ukrajina - Česko, 23. března 2024, Havířov.Zdroj: Deník/Vladimír Pryček

Ragbisté uzavřeli sezónu v soutěži Trophy třetím vítězstvím a s dvěma prohrami, nejspíše tak skončí na třetím místě, jelikož některé zápasy ještě zbývá dohrát. Odvety jsou na programu v ročníku 2024/25.

„Do této sezóny jsme šli s cílem se udržet a to se nám povedlo. Věřím, že tato sezóna bude dobrou platformou pro další zápasy a v budoucnu snad i postup," zhodnotil sezónu Martin Cimprich.

Utkání II. divize mistrovství Evropy v ragby (Trophy) v Havířově:

Ukrajina - Česko 18:48 (6:33)

Body Česka: Cimrich 18, Dupuy, R. Hřebačka, L. Hřebačka, Hošek, Faktor a Miřácký po 5. Rozhodoval: Hawkins (Dánsko). Pětky: 2:7.