Po porážce s pražskou Kotlářkou, se kterou se moc nepočítalo, byli svěřenci trenéra Kamila Koutného postaveni před úkol vytěžit do konce roku minimálně jednu výhru, a raději dvě, pokud nechtěli zůstat na chvostu tabulky.

„Povedlo se to napůl, vyhráli jsme nad Libercem, kdy se nám podařilo dvakrát porazit snaživého Japonce Chibu. Hodně zápasů bylo vyrovnaných, dvě utkání jsme dokonce ztratili nejtěsnějším poměrem 9:11 v pátém setu (obě tato utkání vyhrál trenér havířovské mládeže v barvách Liberce Radek Košťál – pozn. aut.). Naštěstí nás to nemrzelo,“ oddechl si trenér Koutný.

Ještě před tím mohli baníkovci zabodovat v derby v Ostravě. „Tam jsme prohráli 2:4, ale šlo o naprosto otevřený duel, kdy se dalo vyhrát. Tam to byla velká škoda,“ uznal Koutný.

Na závěr roku si Havířov odskočil do Hradce Králové, kde se ale s body nepočítalo, což se i potvrdilo. „Opustili jsme poslední pozici, ale závěr tabulky je hrozně vyrovnaný, a tak jako jsme museli porazit aspoň ten Liberec, tak stejně důležitý zápas nás čeká hned zkraje příštího roku proti Elizze Praha,“ upozornil Koutný.

Nový rok 2018 už ale Havířované zahájí bez své jedničky Michala Beneše, který odchází studovat do Slovinska. „Musíme si s jeho absencí nějak poradit, i když to bude těžké. Hrát bude znovu Ivan Karabec. Uvidíme, jak to bez Michala zvládneme, ale poslední skončit rozhodně nechceme. Náš cíl je stále uhrát první osmičku a tím i play off,“ potvrdil neměnný cíl trenér Koutný.

VÝSLEDKY

TJ Ostrava KST – Baník Charvát Havířov 4:2

Body: Martinko 2, Klos, Bindač – Špánik, Čihák

Baník Charvát Havířov – SKST Borová Liberec 4:2

Body: Beneš 2, Špánik, Čihák – Košťál 2

DTJ Hradec Králové – Baník Charvát Havířov 4:0

Body: Koblížek 2, Olejník, Šlapák.