Ostrava s oslabeným Havířovem moc práce neměla, získala tři body. „Propastný rozdíl ve výkonech družstev byl zapříčiněn tím, že soupeři chyběl nahrávač Duda. Utkání se tak změnilo ve formalitu," konstatoval Zdeněk Šmejkal, trenér domácích.

Havířovská opora poprvé v sezoně sledovala utkání z lavičky. „Bylo to zvláštní," přiznal Ivan Duda a dodal, že už tři týdny ho bolestivě trápí zápěstí pravé ruky. „Stále se to stupňuje, takže jsem nechtěl riskovat," vysvětlil první nahrávač hostů.

Šanci proto dostal 23letý David Fajkus. „Snažil se, na nahrávce neudělal moc chyb, ale šlo také o vedení celého utkání i ostatních kluků, a v tom byla ztráta citelná," připomenul havířovský trenér Jakub Zvolánek, že druhý nahrávač zatím v extralize moc zkušeností nezískal.

„Bylo na starších hráčích, aby Fajkusovi trochu pomohli, ale to se nestalo, nechali ho v tom vykoupat," postřehl kouč Ostravy. „Pravda je taková, že náš kádr je dost úzký a zdravotní problémy mají na konci sezony i další kluci," konstatoval Zvolánek.

Poslední skončilo v základní části Ústí nad Labem, a pokud svaz nezruší plán na zúžení extraligy, sestoupí rovnou do I. ligy.

VK Ostrava - SKV Havířov 3:0 (11, 19, 16)

Rozhodčí: Trumpeš a Kostka. Čas: 66 minut. Diváci: 550.

Ostrava: Wolff, Michalovič, Záhorský, Široký, Haník, Mauler, libero Václavík - Dvořák, Fořt, Lach, Karásek. Trenér: Šmejkal.

Havířov: Fajkus, Hukel, Kotas, Kramar, Neusser, Srkal, libero Dohnal - Šoltys, Holiš. Trenér: Zvolánek.