„Myslím si, že lidi měli možnost vidět opravdu špičkové výkony, ať už se jednalo o Pyramidu mistrů nebo ligové souboje," chválil si všechny bojující, kteří se o minulém víkendu v Havířově představili, Kamil Šamal.

Přesto nebyla nouze o překvapení. O první z nich se postarali bojovníci Třebíče, kteří relativně hladce porazili favority a vedoucí celek Frýdku-Místku. O druhé se potom ve finále Pyramidy postaral polský zástupce Maciej Zuk, který dokázal porazit favorizovaného Martina Kosíka.

„Z polské strany se nyní zvažuje, že by nastoupili i do celé ligy. Zatím se účastnili pouze Pyramidy, ale celé Polsko je nyní poblázněné. Máme tam opravdu velkou podporu," říká Kamil Šamal. „Navíc máme reference z celé Evropy, hlavně z jejího jihu ohledně touhy účinkovat v Pyramidě," naznačuje dobrou budoucnost této soutěže.

I přes všechna pozitiva se našly věci, které by se daly vylepšit. „Diváků jsem čekal trochu více. Já jsem toho názoru, že žádný termín není dobrý, protože soutěž vždy koliduje s nějakým jiným ligovým sportem a lidi si musí najít teprve cestu sem," neskrýval mírné zklamání ohledně návštěvy. „Na druhou stranu, co by za to dalo judo nebo karate. Koneckonců i začátky MMA nebo galavečerů kickboxu byly na daleko horší úrovni," porovnal s jinými bojovými sporty Kamil Šamal.

Přestože dokázala Třebíč Frýdek-Místek v posledním kole porazit, mistrovský titul mu však uzmout nedokázala a musela se v konečné tabulce spokojit s druhým místem.

Výsledky finále: Brno – Třebíč 4:6, Karviná – Frýdek-Místek 2:6, Olomouc – Třebíč 0:6, Brno – Opava 5:5, Olomouc – Frýdek-Místek 0:6, Karviná – Opava 4:6, Frýdek-Místek – Třebíč 2:6, Karviná – Brno 1:7.

Konečné pořadí týmů: 1. Frýdek-Místek 25, 2. Třebíč 23, 3. Brno 16, 4. Opava 13, 5. Karviná 13, 6. Olomouc 0.