Slavia Havířov – Z.F.K. Petrovice 4:0

V minulé sezoně odehráli sešívaní s kvalitním celkem Petrovic vyrovnaná utkání. Stejný scénář se očekával i nyní. Domácí začali lépe, když Krčma využil dvojnásobnou přesilovou hru. Další gól přidal vzápětí Křibík a Slavisté vedli rázem o dvě branky. Kvalitní a hlavně vyrovnaný florbal byl k vidění po celou dobu utkání. Šance se střídaly na obou stranách. Nepříjemně atakující Petrovice skvěle blokovali obránci s výborně chytajícím Gajdáčkem v zádech. Z takto ubráněných akcí poté slavističtí útočníci z brejků zle zatápěli před brankou soupeře. Dvakrát z nich udeřilo.

Nejdříve Lajcyzk vysunul Enenkela, který chytře umístil míček za záda brankáře Petrovic. Závěrečnou tečku za utkáním udělal Ryška, který chladnokrevně využil dlouhého pasu Enenkela. Góly a nahrávky: Krčma (Enenkel), Křibík (Ulrych), Enenkel (Lajczyk), Ryška (Enenkel). Šumperk – Slavia Havířov 5:3 Podle všeho by se právě tyto dvě mužstva měla prát o postup do celostátní soutěže, takže o motivaci nebyla nouze. Šumperští začali mnohem lépe a po dvou povedených akcích získali dvoubrankové vedení.

Teprve poté se dostali ke slovu i Havířované. Zatlačili soupeře na jeho vlastní polovinu, ale skórovat nedokázali. Když si naopak na druhé straně vybral slabou chvilku gólman Gajdáček, který si 7. minutě sám sklepl míček do branky na 0:3, nevypadalo to se Slavií vůbec dobře. Havířované se však nevzdali a nadále se tlačili do ofenzívy. Aktivita přinesla i branky. Nejdříve se po trestném úderu Křibíka trefil Ulrych a následně snížil bleskurychlým průnikem Vyvial na rozdíl jediné branky. Ve druhém dějství se hnali florbalisté Havířova za vyrovnáním. Jenže Šumperk dokázal z minima vytěžit maximum, když po brejku zvýšil na 2:4. Havířov opět přitlačil a Hála opět vstřelil kontaktní gól – 3:4.

Když se schylovalo k dramatickému závěru, využil Šumperk váhavosti a nedůrazu havířovských beků a opět vedl o dvě branky. Na tento gól už Slavie odpovědět nedokázala, takže souboj na ostří nože vyzněl šťastněji pro hosty ze Šumperka. Góly a nahrávky: Ulrych (Křibík), Vyvial (Procházka J.), Hála V. (Ulrych) Sestava: Gajdáček – Vyvial, Procházka, J. Křibík, Nápravník – Enenkel, Krčma, Ryška, Hála V., Ulrych, Walach, Lajczyk. „Při vstupu do sezony bych viděl pozitivně předvedenou hru, tedy mimo úvodu druhého utkání, kde nás výpadek asi stál body. Pozitivní bylo nasazení všech hráčů v utkání. Získali jsme sice jen tři body, ale soutěž je teprve na začátku a ještě bude dost času tento výpadek s velice dobře hrajícím soupeřem vynahradit. Věřím mužstvu, že to dokáže,“ nelámal nad svými svěřenci hůl trenér Slavie Tomáš Sabol.