Sportovkyně z Havířova bude poprvé soutěžit jako profesionálka. „Já se sportu aktivně věnuji už zhruba dvacet let, a to od gymnastiky přes atletiku a tanec až po fitness. Přímo bikini fitness pak dělám od letošního dubna," přiblížila.

Přesto už posbírala několik úspěchů. V květnu na své vůbec první soutěži získala zlatou a stříbrnou medaili. V červnu pak na Olympia Amateur ve Španělsku brala rovnou dvě zlaté medaile, a to v bikini fitness do 169 cm a v bikini masters. V absolutním pořadí z toho bylo druhé místo. A na soutěži EVLS v Praze zvítězila jak v kategorii do 169 cm, tak v masters i v absolutním pořadí.

„Díky tomu jsem vlastně získala profikartu a můžu soutěžit už mezi profesionály," vysvětluje Nikol Raszyková.

První zkouškou ve světové konkurenci pro ni bude víkendový celosvětový šampionát profesionálů v Moskvě.

„Startovní listina se zatím uzavírá. Přihlášené jsou už například Američanky, Kolumbijky nebo Novozélanďanky. Bude to první soutěž, takže spíše budu porovnávat, abych se mohla zlepšit pro další soutěže. Přesto mám ale nějaké ambice, například by bylo pěkné dostat se do finále," dodala.

Havířovanka také vysvětlila, jaký je rozdíl mezi klasickou kulturistikou a bikini fitness. „Kulturistky jsou více svalnatější, mohutnější. V bikini fitness mají sportovkyně něžnější svaly a mohutnost je při hodnocení mínusem. Mně osobně vyhovuje právě bikini fitness," uzavřela s dodatkem, že trénuje v havířovském centru Fit Gym. Před soutěžemi dokonce až šestkrát týdně.